Sayfalar

13 Şubat 2020 Perşembe

İstanbul Derbilerine Ceza VerEmeyen Federasyon, Adana'ya CEZA YAĞDIRDI !!!

Passolig'i tribünlere getirirken sadece küfür edenlerin ceza alıp saha kapatma veya seyircisiz oynama cezasının kaldırılacağı söylenmişti.Ancak bunun yalan olduğunu hepimiz biliyorduk.Türkiye'de bu işler maalesef böyle yürüyor belli başlı yasalar çıkartılırken bazı düzensizlikleri önlemek amaçlanıyor ama bu yasalar yüzünden yeni başka adaletsizlikler ortaya çıkıyor.

Geçen sezona Hatayspor ile oynadığımız play off maçından sonra çıkan olaylar sonucu bu sezonun ilk 2 maçını kendi evimizde seyircisiz oynamak zorunda kalmıştık.Mesela burada verilen karar da çok yanlıştı.Deplasman maçında yaşanılan olayların cezasını Federasyonun iş bilmezliği yüzünden kendi evimizde oynadığımız maçlarda çekmek zorunda kaldık.

Federasyon bugün aldığı kararla Adana Derbisinin faturasını iki takıma da iç saha maçlarını seyircisiz oynama cezası verdi.Adana Demirspor'a ekstra olarak ikinci iç saha maçında Şimşekler grubunun olduğı kapalı tribüne bir maç bloke cezası verdi.Küfür şuanda Türkiye'de her tribünde var ama sırf bu yüzden saha kapatma cezası alan başka takım yok sanırım.
Evet tribünlerde küfür edildi bunu herkes biliyor.Ama şöyle bir durum bu ülkede İstanbul takımlarının derbilerinde de küfür ediliyor.Nasıl oluyorsa onlara saha kapatma/seyircisiz oynama cezası veremeyen Türkiye Futbol Federasyonu konu Adana Demirspor ve Anadolu takımları olunca haksız bir cezayı gözü kapalı bir şekilde verebiliyor.Peki buna nerden cesaret alıyorlar dersiniz.
Tabiki de sahipsizlikten.Anadolu takımlarını çok rahat bir şekilde harcayan TFF,konu İstanbul takımları olunca derin bir sessizliğe bürünüyor.
Adana Demirspor başkanı şuanda Tff 1. lig kulüpler birliği başkanlığı görevini yürütüyor,bence bu ağır cezaya itiraz edilip en minimuma indirilmesi sağlanmalıdır.Sahada zaten yenilen hakkımızı masada yedirmemeliyiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder