Sayfalar

15 Aralık 2019 Pazar

TEMSA YAŞAMALI, ÜRETİM DURMAMALI

Adana'da faaliyet gösteren Türkiye ve Dünya'nın en önde gelen otomotiv firmalarından bir tanesi olan TEMSA geçen hafta itibariyle faaliyetlerini durdurma kararı aldı.
2019'un Mayıs ayında Sabancılar tarafından True Value Capital Partners S.A. şirketine devredilmiş.Üretime de devam etmişlerdi.Şuanda gelinen nokta ise faaliyet durdurma oldu.

(TEMSA’yı alan İsviçreli True Value Capital Partners şirketinin satın almadan 2 ay gibi kısa bir süre önce sadece 100 bin frank sermaye ile kurulmuş.)

Fabrika ve yan sanayi ile birlikte toplamda 3000 işçi şuan itibariyle mağdur durumda bırakıldılar.Bu sürecin nasıl sonlanacağı belli değil ama mağdur olan bir kesim var ise onlarda işçilerdir.Şuanda hepsi işsizlik tehlikesiyle karşı karşıya kaldılar.

''Bankaların kredilerini vadesinden önce, erken çağırması ve uygulanan hacizler nedeni ile Şirketimiz faaliyetlerini mecburen durdurmak zorunda kalmıştır.
(https://www.temsa.com/tr/tr/haberler/kamuoyuna-onemle-duyurulur--8WAcvkaI79Vq)''


3 sezon boyunca Adana Demirspor'umuza forma sponsoru olarak maddi ve manevi destek sağlayan TEMSA firmasının bu zor süreci atlatmasını ve işçilerin tekrardan işlerinin başına dönmesini bekliyoruz.Sürecin içinde ve takibinde olacağız...TEMSA sponsorluğunun ardından Sabancı ailesine teşekkür amaçlı yukarıdaki pankart asılmıştı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme