Sayfalar

10 Ağustos 2010 Salı

2. VE 3. LİG'DE SPOT TOTO OLDU


Spor Toto, Digiturk'ten Süper Lig'in isim hakkını aldıktan sonra 2. ve 3. Lig için Futbol Federasyonu'na yaptığı başvurudan da olumlu yanıt geldi.


Spor Toto ve TFF görüşmeleri yarın resmiyet kazanırken Spor Toto böylece Bank Asya'nın isim sponsorluğundaki 1. Lig dışındaki tüm Türkiye liglerinin isim haklarını alacak.


Dün Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada "Süper Lig'in isim sponsoru Spor Toto oldu. 2010-2011 sezonundan itibaren geçerli olacak anlaşmanın detayları 11 Ağustos Çarşamba günü saat 15.00'teki lansmanda kamuoyu ile paylaşılacak" ifadeleri kullanıldı.


Spor-Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, Federasyon ile yaptıkları görüşmelerin olumlu geçtiğini belirterek, "1. Lig hariç tüm liglerin sponsoru olmamız, Türk futboluna ayrı bir kazanç sağlayacak. Alt liglerdeki şüpheli maçlarda yaşanan prestij kaybını gidereceğiz" dedi.


MİNİMUM 5 MİLYON TL'YE İSİM HAKKI TFF


Başkanı Mahmut Özgener, alt liglerden gelen mali yük şikayetini dikkate almış ve TFF 2. ve 3. Lig kulüplerine 5 milyon TL yol yardımı yapacaklarını bildirmişti.

Spor Toto anlaşması sonrası bu rakamın artması bekleniyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder