Sayfalar

26 Kasım 2012 Pazartesi

Yüksel Evsen ;"SALDIRANLAR BELLİ: BAZI ADANASPORLUHOLİGANLAR"

EVSEN MEDYA GRUBU BASIN AÇIKLAMASI!
AKDENİZ TV CANLI YAYIN ARACINA 13 GÜNDE 2 SALDIRI
Bünyesinde Evsen FİLM, Televizya Medya, Ahaport, Evsen LED TV, ADS TV ve Akdeniz TV’yi barındıran Evsen Medya Grubu’nun canlı yayın aracına kendini bilmez holiganlar tarafından 13 günde 2 kez saldırı düzenlenmiştir. Saldırı sonucunda canlı yayın aracımız kullanılamaz hale gelmiş, on binlerce lira maddi zarar oluşmuş, her şeyden önemlisi canlı yayın aracı uzun sure yayın hizmeti veremeyecek hale getirilmiştir.
SALDIRANLAR BELLİ: BAZI ADANASPORLU HOLİGANLAR
Birinci saldırının olduğu 13 gün önceki olayda, grubumuz polise gerekli başvuruları yapmış, bizzat Yönetim Kurulu Başkanımız Adana Emniyet Müdürü Sayın Ahmet Zeki Gürkan’dan olayın aydınlatılması için ricacı olmuştur. Zira Adana’nın göbeği, orta yeri denebilecek bir noktada, herkesin gözü önünde, mobese ve güvenlik kameralarının görüş açısında, park halinde olan canlı yayın aracına saldıranların bulunması işten bile değildir. Ancak aradan geçen 13 günlük sürede hiçbir gelişme olmadığı gibi, ilk saldırı sebebiyle yerinden hareket edemez hale getirilen canlı yayın aracımız, birinci saldırıdan 13 gün sonra 2. Saldırıya maruz kalmıştır. İlk saldırıyı yürüyen aksamlarına alan aracımız, ikinci saldırının ardından iyice kullanılamaz hale gelmiştir. Yerel bir televizyon için on binlerce liralık bir hasarı bertaraf etmenin ne kadar güç olduğu aşikardır. Bunun da ötesinde canlı yayın aracının uzun sure kullanılamayacak olması, Adana adına kamu hizmeti gören televizyonumuza yayın anlamında birtakım dezavantajları yaşatacak, kaybeden Adana olacaktır. Evsen Medya Grubu birinci saldırıyı da, ikinci saldırıyı da yapanların Adanaspor taraftarları içindeki birtakım holiganlar olduğunu bilmektedir. Ancak olayın adli makamları intikal etmesi nedeniyle bu konuda en ufak bir beyanatta bulunmamıştır. Ve fakat 2 hafta gibi uzun bir sure geçmesine rağmen saldırıyı yapanlar, yaptıklarının yanına kar kalması sonucu cesaret bulmuş, ikinci saldırıyı gerçekleştirmiştir. Bu durum Evsen Medya Grubu’nun kendi göbeğini kendisinin kesmesi zaruretini doğurmuştur. Bütün kamuoyu bilmelidir ki saldırıyı yapanlar Adanaspor taraftarları içindeki bazı kendini bilmezlerdir. “BEN SPORCUNUN ZEKİ, ÇEVİK, AYNI ZAMANDA AHLAKLASINI SEVERİM” “Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu vesileyle taraftarlara ve spor yöneticilerine de fair play çağrısını dolaylı olarak 90 yıl önce yapmıştır. Ancak sırf canlı yayın aracının üzerinde rakip takım Adana Demirspor’a ait mavi-lacivert renkler var diye, sırf aracın üzerinde ADS TV logosu bulunuyor diye bir medya kuruluşunun canlı yayın aracını kullanılamaz hale getirmek ancak ahlaksızlık ve holiganlıkla açıklanabilir. Adanaspor taraftarlarının her hafta sonu alışkanlık hale getirdiği Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekiline küfür etme seanslarına Adanaspor Kulübünün ses çıkarmaması, Adana Emniyeti’nin bu hususta hiçbir çalışma yapmaması, küfür ettikleri mekanın önünde park halinde olan aracımıza saldırmayı kendilerince legal hale getirmiştir. Düzenli olarak yaptığı açıklamalarla “Adana sahipsiz” diyen Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül, her iki saldırı sonunda da sessiz kalmayı tercih etmektedir. KİMSE KOCAYUSUF NAKLİYAT’A SALDIRIYOR MU?
Adanaspor Kulüp Başkanı Bayram Akgül’ün ailesine ait olan kentimizin gururu şirketlerden biri olan Kocayusuf Nakliyat’a yapılması muhtemel bir saldırı ne kadar çirkinse, Akdeniz TV canlı yayın aracına yapılan saldırı aynı oranda çirkindir. Hiçbir Adana Demirsporlu taraftar kentin her yerinde olan Kocayusuf Nakliyat’ın araçlarına saldırmazken, Adanaspor taraftarlarının bir medya organının aracına hunharca saldırması kabul edilemez. Zira Akdeniz TV herkese lazımdır ve bir gün Adanaspor yahut Kocayusuf Nakliyat herhangi bir saldırıya maruz kalırsa, saldıranlar karşılarında Akdeniz TV’yi bulacaktır. Tüm bu gelişmelerin ardından Adanaspor Kulubü’nün ve değerli başkanının nasıl bir tavır takınacağı da merakla beklenmektedir. Evsen Medya Grubu’nun canlı yayın aracına saldıranlar gerçek Adanasporlu olamaz. Onlar olsa olsa kendini bilmez birkaç holigan olabilirler. Bundan sonra Adanaspor taraftarlarına düşen kendi içlerindeki bu çürük elmaları ayıklamak, bu kişileri stada dahi almamaktır. Zira bu zihniyete sahip olanlar sadece medyaya değil, yapacakları taşkınlıklarla saha kapatmalara da neden olacak, kaybeden yine güzel Adanamız olacaktır. CEVAP BEKLEYEN SORULAR!
Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler birinci saldırının üzerinden 13 gün geçmiş olmasına rağmen neden hala bir sonuç alamadılar? Neden çevredeki bankaların güvenlik kamerası kayıtları alınmadı? Neden çevredeki apartmanların güvenlik kamerası kayıtları alınmadı? Neden 13 gün önceki saldırıda Abidin Dino Parkı’nda taşkınlık yapıp Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekiline küfredenlerin görüntülerinden saldırganlar tespit edilmedi? Neden Abidin Dino Parkı’ndan çıkıp aracımıza saldıranların uzaklaştığı andaki görüntüleri bulunduğu halde bir tanesinin bile bilgisine başvurulmadı? Evsen Medya Grubu ve kamuoyu bu soruların yanıtlarını merak etmektedir. Bir polis dostu olan Akdeniz TV’nin tek güvencesi Adana Emniyet Müdürü Sayın Ahmet Zeki Gürkan’dır. Yine bundan 9 gün önce kendini bilmez bir grup Adana’nın orta yerine 2 adet vinç getirerek grubumuza ait EVSEN LED TV’yi sökmek istemiş, konuyu polise ihbar ettiğimiz halde karakol ekiplerinin işlem yapması uzun uğraşlarımız sonucunda olmuştur. O gün bize “Evraklarınız bize ulaşmadan, hırsızlık yapanları durdurmam” diyen polis ekipleri göz göre göre LED TV’yi sökenleri bırakıp, gece saat 1’de bizleri sorguya çekmiş, kurumlar açılmış, kasalar açılmış, evraklar getirilmiş ve uzun uğraşlarımız sonucunda işlem yapılmıştır. Aynı karakola bağlı polis ekiplerinin canlı yayın aracına saldıranları da bu titizlikle sorgulamış oldukları düşüncesi, adalete olan güvenimizi sarsmaktadır. Adana’ya yeni atanmış olan Emniyet Müdürümüz Sayın Ahmet Zeki Gürkan’ın bu ihmallerin önüne geçeceğine olan inancımız tamdır. ADANA’DAN ÇEKİLEBİLİRİZ!
Evsen Medya Grubu bu saldırıları ciddi bir şekilde değerlendirecek, olayların failinin bulunup cezalandırılmaması ve yalnızlığa terk edilmemiz halinde radikal kararlar alacaktır. Bu kararlar arasında Evsen Medya Grubu’nun Adana yatırımlarını durdurmak ve Adana’dan çekilmek seçeneği de masadaki alternatiflerimizden biridir. Bu konudaki bilgilendirme ve açıklama önümüzdeki günlerde yapılacaktır. Bir kez daha saldırıyı yapanları nefretle kınıyor, zamanını aldığımız tüm değerli hemşerilerimizden özür diliyoruz. Saygılarımızla…
EVSEN MEDYA GRUBU Adına Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Evsen
ahaport.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme