Sayfalar

19 Mayıs 2014 Pazartesi

YÖNETİM ŞİRKETLEŞME DEDİKODULARINA NOKTAYI KOYDU

Adana Demirspor Kulübü olarak kamuoyuna duyurumuzdur: 
22.04.2014 tarihinde tescil edilen Adana Demirspor Futbol Anonim Şirketi kulübümüze bağlı bir şirkettir. Bu şirketin hisseleri yüzde yüz olarak Adana Demirspor Kulübü Derneği'ne aittir, dolayısıyla tamamen kulübümüze bağlıdır. Hisse satışı gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Kuruluş yapısı nedeniyle böyle bir durum günümüzde veya gelecekte de teknik olarak da mümkün olmayacaktır. Bu şirket ile Adana Demirspor önüne veya arkasına herhangi bir ibare gelmeyecektir. 

Adana Demirspor Futbol Anonim Şirketi, finansal altyapının yeniden yapılandırılması amacıyla kurulmuştur. Kalıcı gelir projelerimizin finansal altyapısını sağlayacaktır. Ticari gelir yaratacak projelerin dernek statüsüyle gerçekleştirilmesi bir çok açıdan uygun olmamaktadır. Profesyonel futbol faaliyetlerinin Dernek yapısı sahipliğinde bir ticari şirket altında yapılması günümüzde tüm önde gelen kulüplerin uyguladığı ve günümüz ekonomik şartlarının gerektirdiği bir durumdur. Yönetim Kurulu bu alanda dünyada ve ülkemizdeki kulüp şirket modellerini inceleyerek kulübümüz açısından en uygun modeli seçerek hayata geçirmiştir. Kurulan yapının başka bazı kulüplerde olduğu gibi şahısların sahipliğinde bir şirket olması kesinlikle söz konusu değildir.

Adana Demirspor Futbol Anonim Şirketi'nin; kalıcı gelirlere sahip ve şahıslara muhtaç olmayan bir kulüp olma yolundaki yol haritamızda önemli bir başlangıç olduğu konusunda kamuoyunu temin ederiz.

Saygılarımızla

ADS Yönetim Kurulu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder