Sayfalar

10 Nisan 2015 Cuma

KALEDE : PAWELEK - JANOSEVİÇ - EMRE SELEN


Budimir Janoseviç : 

Kaledeki sorunumuz bu sene de devam ediyor.
Yabancı kalecilerden yana şansımız ne yazıkki yok.Geçen yıl gelen Pawelek ve bu sene devre arasında gelen Janoseviç.geldiği günden bu yana sadece yediği golleri konuşuyoruz.Maç kurtaran her hangi bir hamlesi hareketi henüz olmadı.Aksine yolunda giden maçların raydan çıkmasını sağladı.Ptt 1. ligde hayatında serbest vuruştan gol atamamış oyunculara gol atma fırsatı sağladı.

En sonki Karşıyaka maçında 3-0'dan maçın verilmesinde en büyük etkenlerden birisiydi.Kurtarabilecegi pozisyonlarda  çok acemice hareketler yaptı.Onunda yardımıyla bol gollü tarihi bir izledik.Ama yediği gollerin bizi 3 puandan ettiğini unutmayalım.
Elazığspor maçında son dakika golünü bulamasaydık , o maçtan da 1 puan alarak ayrılacaktık.
Kayserispor maçında 3-0 geriye düşmemizde yine kalecimizin payı fazlasıyla vardı.
Devre arası transferler takıma artı güç sağlaması beklenirken , Demirsporumuzda bu durum ne yazık ki ters tepti.
Geçen yıl devre arasında Çaykur Rizespor'dan aranan kan diyerek alınan Pawelek oynadığı 8 maçta 18 gol yemişti.O da Adana Demirspor' yakışan bir kaleci değildi.Ne yazık ki hoca ısrarla ilk 11'de başlattı.Sonuç faciaydı.
Şuanki kalecimiz Janoseviç geldiği günden bu yana 9 maçta 16 gol yeme başarısı gösterdi.

Dediğim gibi devre arası alınan oyuncu takıma bir tık katkı saglamalı.ALTYAPIDAN gelen Emre Selen'e güvenmeyip sırf yabancı kaleci diye Janoseviç'i oynatmak Demirspor'a şampiyonluk yolunda çok büyük zararlar verecektir.
Emre Selen kupa maçlarında ve Lig maçlarında gösterdiği performansla kaleyi Jano'Dan daha fazla hak ettiğini gösterdi.
Geçen seneki pawelek faciası bu sene de Janoseviç olarak isim değiştirmiş halde.
Kısa zamanda Emre Selen'e güvenilmeli , Jano belki büyük umutlar baglanıp alındı  ama oluru bu kadar.Daha fazla ısrar edilmesi de takıma zarardan başka birşey vermeyecektir.
Altyapıya önem verilsin diye takımda bulunan Samet Aybaba kaleci konusunda nedendir bilinmez , sessiz kalıyor.Ve kaleye genç Emre yerine yabancı jano'nun geçmesine kayıtsız kalıyor.
Altyapıya önem verilecekse biryerlerden başlanması lazım...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder