Sayfalar

25 Nisan 2017 Salı

BURAK KAAN GÜLAŞLAR İÇİN ADALET İSTİYORUZ

Ülkemiz artık resmi olarak başkanlığa ordan da başka bir tek adamlığa doğru sürükleniyor.Ve yaratılmaya çalışılınılan yeni Türkiyede özgürlükler kısıtlanıyor, Demokrasi sadece ülkenin Siyaset Bilimlerinde öğretilen bir ders olarak kalmaya başlıyor ,Adalet terazisi ise yakın olduğun siyasi eşrafa göre taraflı olarak işlemeye devam ediyor.
Siyasi iktidara yapılan eleştirilerin anında cezalandırıldığı , ama iktidar yandaşlarının muhaliflere binbir sözü söylemesinin serbestleştirildiği bir ortamdayız.
Mahkemeler davalarda siyasi baskıdan dolayı tarafsız-kesin kararlar veremiyorlar.Yasin Börü cinayetinde hızlı bir şekilde sağlanan adalet ne yazık ki Ali İsmail Korkmaz-Berkin Elvan-Ethem Sarısülük olaylarında yavaştan ve taraflı olarak işliyor.Ve sanırım bu düzende böyle işlemeye de devam edecek.
Savcılar yandaş yazarların kalemlerinden çıkan her sözü ihbar kabul edip , onların istekleri doğrultusunda hükümler veriyorlar.Bağımsız olması gereken Yargı organı ne yazık ki , Türkiyenin satılmayan gazetelerinin ucuz-basit-isimsiz köşe yazarlarına bağlı hale getirildi.


Bugünler de yakın arkadaşlarımızdan Burak Kaan Gülaşlar da yukarıda yazdıklarıma benzer sebeplerden dolayı içeride tutuluyor.16 Martta evine sabah baskını yapılan arkadaşımız ,evde değildi fabrikada çalışıyordu,ne olduğunu öğrenmek için o gecenin sabahında ifade vermeye gittiğinde gözaltına alınmış sonrasında serbest bırakılmıştı.Aradan 11 gün geçti ve 27 Mart 2017 tarihinde Burak, Devlet büyüklerine hakaret suçlamasıyla tutuklandı ve cezaevine konuldu.
Suçsuz-günahsız masum bir insan,twitterdan yazdığı eleştirel yazılardan dolayı aramızdan koparılıp , -2 çocugundan ve eşinden koparılıp- cezaevine atılıyor.Bir insanın özgürlüğü bu kadar ucuz olmamalı , bir babayı evlatlarından ayırmak bu kadar basit olmamalı.
Burak Kaan Gülaşlar ,Adana Demirspor tribünlerinin en sevilen en efendi insanlarından birtanesidir.
Yapılan bu haksızlığın-hukuksuzluğun artık son bulmasını istiyoruz.
Burak kardeşimizin yeri demir parmaklıkların ardı değil ,ailesinin yanı, sıcak yuvasıdır.
Burak Kaana atılan bir iftira var ve bu iftira artık temizlenmelidir.Yargılanması gereken kişi Burak değil bu iftirayı atanlardır.

Murathan Mungan'ın da dediği gibi....

Ne geçmiş tükendi ne yarınlar
Hayat yeniler bizleri
Geçsede yolumuz bozkırlardan
Denizlere çıkar sokaklar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme