Sayfalar

22 Nisan 2018 Pazar

YILMAK YOK DEMİRSPOR

2016-2017 sezonuna bir oh çekip, ligde kaldık deyip bitirmiştik. Yaşanılanlardan bir ders çıkarılacağını bekliyorduk. Derken kongrede kim seçilecek tartışmaları arasında bir bayan, daha takım ligde kalmayı garantilememişken takıma başkan olacağım, dedi. 

Nilay hanım için parası yok, hayalci, dediler. Taraftarların %80nı yapmayın etmeyin demesine rağmen sanki çok parası varmış gibi Gökoğlu’nu seçtiler. Daha Hasan Saş’la anlaşmadan tesislerde yapılan gövde gösterisinde ve bir sonuca ulaşılamamasından belliydi bir şeylerin ters gideceği. Yapılan transferlerden tutun, hoca seçimlerine kadar fiyaskoydu. Taraftarlar daha da tepki gösterince Gürcan abiyi getirdiler. Tabi sonrasında istenmeyen adammış gibi Gürcan abiye; seni istemiyorlar , dediler. Futbolculara ödenmeyen ücretlerinden tutun, devre arası transferlerine kadar fiyasko devam etti. Tepkiler çoğalmaya başladı.Demirspor’umuzda artık bir şeylerin değişmesi demek birilerinin ekmeğine taş koymak olurdu. Sonrasında yönetimin belki de tek doğru hamlesi diyebileceğimiz Mustafa hoca geldi. Gerçekten bir şeyleri değistirdi. Ancak her şey güzel giderken başkan tekrar sahneye çıkıp bir çuval inciri mahvetti.

Koskoca Demirspor belediye kapılarında gezmesin, şirketleşsin duruşumuz olsun derken bize; halkın takımıyız biz sahsın malı olmayız dediler. Dediler de belediyenin icazetindeki bir takımdan öteye gidemedik. Yıllarca bizi halkın takımıyız diyerek uyuttular. Ve gel gelelim bugüne hiçbir şey tesadüf değil. Yılların belediye icazetli Demirspor’u artık borçların içinde ve kötü yönetilmenin sonucunda düşmemeye oynuyor. Adana Demirspor’un halinden bir haber ve Demirspor’u yıllardır bu duruma sokanlar bub sezonda yine hiç birşey olmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar.

Eyy koskoca Demirspor vurdular vurdular da yıkamadılar seni. Galiba senin de artık gücün kalmadı. 
Ama yılmak yok.   

(Yazan: Murat çoban)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder