Sayfalar

22 Ekim 2018 Pazartesi

KUTLU MU GİTMELİ ? YOKSA POTE Mİ OYNAMAMALI ?

Görünen köy kılavuz istemez demek isterdim ama istatistiklere bakıldığı zaman bugünkü Elazığspor maçından mağlup ayrılmamızın normal bir açıklaması olamaz.
Elazığspor takımının maddi sorunları transfer yapmadan sezona girmeleri bunlar hep takımın bilinen yanları, bu kadar sorunu olan takımı yenemedik bize yazıklar olsun demekte kolaya kaçmaktan başka birşey değil.Bunu yapanlar var.Onyüzden ben bu konulara girip aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum.
Takımda iyi gitmeyen birşeyler var.Bu hafta itibariyle Demirspor ilk defa kadrosundaki en ideal 11 ile karşılaşmaya başladı.
Murat Akın Ve Galip Güzel’in devre arasından sonra takımda kalacaklarını düşünmüyorum.Takıma el frenini çektiren bu ikilinin artık 11 yüzü görmesi çok zor...
Asıl konu Takımın bu maçta yakaladığı istatistikler : 
Kornerler ; 
Adana Demirspor : 19
Elazığspor : 2 
Topla oynama : %66 - % 34 
Böyle bir grafik sanırım son yıllarda Demirspor da hiç olmamıştır.Takım 57.saniye de ikinci kornerini kullandı.Ama işte bu kadar çabalamaya rağmen maalesef gol atamadık.
Takım olarak yaklaşık 50’den fazla sağ ve sol kanattan orta yaptık.Sonuç ;sadece bir defa kaleye isabetli giden bir topumuz oldu.Yani denenmişi yüzbin defa deneyerek farklı bir sonuç alamazsınız.Hakan Kutlu oyun içinde taktik anlayışını değiştirmemekte çok ısrar etti.Pas oyununa dayalı bir futbol oynayıp bunda ısrar etseydik kimse Hocayı eleştirmezdi.Ama hoca maç boyunca oyun taktiğini yanlardan atılan ortalardan gelecek pozisyonlara bağladı ve taktik olarak değişik hamlelerde bulunamadık.Bu işin sonucu da mağlubiyetti,bizde onu yaşadık.

POTE konusunda ise Hakan Kutlu’nun korkak davrandığını düşünüyorum.
Pote’yi oyundan çıkartamıyor ve sahadaki futbolcular da özgür iradeleriyle oynamaktan korkup amaçları sadece POTE ye top atmak olarak belirlenmiş gibi,başka birşey yapamıyorlar.
Bugünkü Elazığspor maçı bitti takım içeriye girdi ama Pote tribünleri selamlama Faslına geçti. Tamam da şimdi takımdaki 10 futbolcu bu mağlubiyetin sorumlusu ama sen değil misin???
Takım arkadaşlarını zor durumda bıraktığını ve o futbolcuları psikolojik olarak baskı altına aldığının farkında değil.
Pote nin bu tutumu takıma zarar veriyor,hoca eğer kendisini gitmesini istemiyorsa Pote etkenine bir çare bulmalı.Yoksa zarar gören hem kendisi hemde takım olacak...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder