Sayfalar

29 Mart 2019 Cuma

YENİ ADANA STADI %95 TAMAMLANDI
Adanalı futbolseverler büyük bir sabırla yeni stadın tamamlanmasını bekliyorlar. Bu anlamda artık yapımı büyük ölçü de tamamlanan stat için yeni sezona yetiştirmek için kollar iyice sıvanmış durumda.
Yeni stat ile ilgili olarak Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü  Abdülkadir Ataşbbak,  Efsane radyo da net bilgiler verdi ve futbolseverlerin gönlüne adeta su serpti. İşte Ataşbak’ın söyledikleri:
BETONARME BİTTİ
İşin en heyecanı tarafına geldik. Artık bu noktadan sonra işin final kısmına gidiyoruz. Ufak tefek eksiklikler kaldı ve bu eksiklikler giderilecek. Betonarme tamamen bitti, genel olarak ta % 95 tamamladık. Adanalı hemşehrilerimiz stadı gezip baktıklarında görürler, çevre bakımı, yollar, otopark ve çatının tamamlandığını.
MEVCUT ÇİMİ TEKLİF EDECEĞİM
Zemin konusunda 5 Ocak Stadının zemini çok iyi. Bu mevcut zemini oraya taşımayı teklif edeceğim. Zaten buraya rulo halinde geldi. Teknik olarak da arkadaşlarla konuştum herhangi bir sıkıntı olmayacağını söylediler. Ben kefilim.  Zaten federasyon stadı açmadan önce bir süre bekletiyor. Burada da eksiklikleri görmek için.
34.219 KAPASİTELİ
Kulüplerin kiralama konusu 5 Ocak stadına göre biraz daha pahalı. Ancak bakıldığında bir futbolcunun aldığı bedel kadar bile değil.  Stadımız 34 Bin kişilik. 10 Asarsörü, iki yürüyen merdiveni, 105 turnike, basın ve VIP tribünü  bulunuyor. Yerden bakıldığında 6 kat..Yani genel kapasite 34.219…172 engelli koltuklu tribünü mevcut.
BAKANLIK KARAR VERECEK
Renk konusunda henüz karar verilmedi ama bu ne turuncu ne de mavi olacak. Her iki takım taraftarının uygun göreceği renk olacak.  İsim konusunda da bizim karar vereceğimiz bir konu değil. Dolayısıyla bakanlık buna karar verecek. Zaten stat açılmadan önce tüm bunlar netleşmiş olacak ve duyuru halini alacaktır.
UEFA STANDARTLARINDA OLDU
Ulaşım konusunda üçüncü alternatif yol açılıyor. Stadın açılma süresinin uzamasının nedeni  bazı bölümleri revize ettiğimiz için oldu. Bunları revize etmesek 2 yıl önce anahtar teslim olurdu. Ancak çatı olsun , koltuklar olsun UEFA standartlarına uygun haline geldi. Türkiye de özellik olarak tek stat diyebiliriz. Bugüne kadar 115 Milyon harcandı. 45-50 Milyon daha harcanacak. 
5 Ocak Gazetesi (Ergun Kara)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme