Sayfalar

13 Ağustos 2019 Salı

1. HAFTA RAKİBİMİZ : BALIKESİRSPOR


- TFF 1.Ligin ilk haftasındaki rakibimiz, uzun zamandır transfer yasağı sıkıntısı çeken Balıkesirspor olacak.Bizim maça kadar bu sorun ortadan kalkabilir.

- 2014-2015 sezonunda ligi şampiyon tamamlayıp Süper Lige çıkan Balıkesirspor burada bir çok yabancı transferi yapmış ve bu oyunculara gereken ödemeleri yapamayınca FİFA tarafından 2 yıl transfer yasağına çarptırılmıştı.Bu zamana kadar elindeki kadroyu koruyup ligde de iyi bir mücadele sergileyip, bugünlere kadar geldi.Balıkesir'e FİFA'dan müjdeli haber geçen hafta geldi.Transfer yasakları kaldırıldı.Şimdi Federasyondaki dosyalarını (4 dosya kaldı) çözüp transfer tahtasını açtırabilir ve yeni oyunculara imza attırabilir.

- Ayrıca takım baştan başa değişti diyebilirim; Kongre yapıldı ve başkanlığa Kadir Dağlı seçildi.Teknik Direktörlük konusunda da Giray Bulak'tan boşalan koltuk için, Ali Tandoğan ile anlaştılar.

- Anlaşma sağladıkları oyuncular var ama henüz transfer tahtası sorunu çözülmediği için yazmak istemiyorum.Altyapıdan oyuncularla sözleşme imzaladılar.Geçen yılki kadrodan ;Okan Alkan,Tomislav Glumac, Andrija Vukovic, Oğuzhan Çapar, Atilla Özmen,Furkan Çil, Asil Kaan Eryılmaz, Anıl Başaran ile yeniden sözleşme imzaladılar.Ve bu oyuncular sözleşmelerinde maddi açıdan fedakarlık yaparak imza attılar.

- Hazırlık maçlarındaki aldıkları skorlar şu şekilde;
Balıkesirspor 2 - Somaspor 3
Balıkesirspor 0 - Menemenspor 2
Balıkesirspor 2 - Afyonspor 1 (yarıda kaldı)

- Afyonspor ile yapılan hazırlık maçı tatsız olayların çıkmasına sebep oldu.Bu sebepten dolayı hakemde maçı 60. dakikadan sonra iptal etti.Yalnız bu maçta olaylara karışan takım kaptanı Atilla Özmen ve Glumac'a TFF tarafından 3 maç oynamama cezası verildi.Ligin ilk 3 maçında (Adana Demirspor da dahil) takımlarında oynamayacaklar.

- Son olarakta Sanatçı Hadise 14 Ağustos günü Balıkesir Atatürk Stadyumunda, Balıkesirspor için düzenlenecek bir yardım konserinde sahneye çıkacak.

- Maç haftaya Cumartesi günü 21:45'te SEYİRCİSİZ oynanacak...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme