Sayfalar

18 Mayıs 2020 Pazartesi

Corona Etkisi,Türkiye Sokağa Çıkamıyor


Corona virüsünün etkisi Dünya'nın üzerinde karabasan gibi durmaya devam ediyor.4.8 milyon kişi virüse yakalanmış durumda,ölen insan sayısı 320bine yaklaşıyor.
Türkiye'de bu hafta 15 şehirde 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.19 mayıs günü de bu yasak devam edecek.Ramazan Bayramı için de alınan tedbirler bugün açıklandı Arefe günüyle beraber bayramda toplamda 4 gün boyunca 81 İlde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.Ayrıca Öğrenciler içinde bu senenin bitirildiği açıklandı.Yeni Eğitim-Öğretim yılı 2020 Eylül'de (bir aksilik çıkmazsa) başlayacak...
Türkiye'nin bugün açıkladığı rakamlarda vaka ve ölüm sayımızda düşüşler başladı ama bu düşüşler genelde sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde gerçekleşiyor.
Ülke olarak tedbirliyiz evet ama bunu daha da arttırmalıyız.Hala sokakta maskesiz gezen insanlar var.TV'ler bangır bangır bağırırken Adana ve Türkiye genelinde hala vurdum duymaz insanlar var maalesef.

Almanya bu hafta sonu itibariyle futbola dönüşü gerçekleştirdi.Garip gol sevinçleri izledik, yedek kulübülerinde oturan futbolcular aralarında boşluk bıraktılar.

Erzurumspor ile corona arasında garip ilişkiler dönüyor.Bunu demek istemiyorum ama maaselef ortada ilginç bir durum var.11 futbolcuda pozitiflik bildirdiler sonrasında ve bugünde yapılan testlerde herkes negatif çıktı.Başkanları ligin tescilini ve bitirilmesini istediği için mi bu tarz olaylar yaşanıyor bilmiyoruz.Umarım öyle değildir.TENEKE BİR KUPA İÇİN OYUNCULARININ CANINI HİÇE SAYAN (YA DA ONLARI KULLANAN-VEYA OYUN ÇEVİREN) BİR TAKIMIN YERYÜZÜNDE OLMASININ BİR ANLAMI YOK...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme