Sayfalar

22 Haziran 2020 Pazartesi

HER MAÇ ZOR AMA KENDİMİZ DE BUNU ZORLAŞTIRMAMALIYIZ


100 günlük ara son buldu.Futbol daha doğrusu bizim ligimiz artık başladı.
Corona sürecinde evlerinde antrenman yapan takımlara nazaran Otel'De konaklayıp kamp yapan tek takımız,bunu sahada rakiplere hissettirmeliydik.
Onlardan daha hazır olduğumuzu herkese göstermeliydik.
Yapabildi mi derseniz ben çok az yaptık diyebilirim.

Peki sevgili Adil Demirbağ o nasıl bir hatadır.Ben bu hata kavramının iki türlü olduğunu düşünenlerdenim.İstem dışı yaparsın,bilmeyerek top gelir eline koluna çarpar ve bunun önüne geçemezsin evet işte bu hatanın gerçek anlamda kendisidir.
Ama rakip oyuncu gelmiş kalecimizi çalımlamış geçmiş, seni ekarte etmiş kale boş vuracak top %99.99 kaleye girecek ve gol olacak.
Böyle bir olay varken....
Bitime 5 hafta kalmışken...
25 YILDIR ŞAMPİYONLUK BEKLENİYORKEN...
Hangi akla hizmet futbolcunun ayaklarına ellerinle sarılırsın Adil,yani o pozisyonda kırmızı kart yiyeceğini -doğrudan kırmızı- biliyorken nasıl bunu yapabilirsin.
2 hafta sonra belki de Adana Demirspor tarihinin en önemli maçlarından birisi olan Erzurumspor maçına çıkacak.Bunu da eminim sen bizlerden daha iyi biliyorsundur.
Böyle amatörce bir hata belki de bir yılımızı heba edebilirdi.
Şükürler olsun ki bu olmadı.

Günün en büyük alkışı hakeden ismi tabiki de Mehmet Akyüz'dü.
Bu ligin açık ara en iyi forveti olduğunu bir kez daha gösterdi.
Attığı gol bu haftanın en iyi golü seçilecektir.
İlhan Mansız tarzında muhteşem bir vuruş gerçekleştirdi.Bunu o noktadan yapacak futbolcu sayısı çok azdır.Topun hızına kaleci bile seyirci kaldı.

Cüneyt hoca'da oyuncu değişikliklerini çok verimli kullandı.Bence zamanlama olarak harika anlarda oyuncu değişimlerini gerçekleştirdi.Yeni kural olan 5 oyuncu değişikliği hakkının ilk 4 tanesini ikinci yarının başında ve 53. dakikasında kullanması çok iyi oldu.Bu seneki eski hocalarımız bu değişimleri çok geç yapıyorlardı.

Kalan 6 maçımızı da alırsak şampiyonuz bunu çok iyi biliyoruz.
İlk maçımızı alarak buna start verdik.
Şimdi kaldı 5 maç...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme