Sayfalar

24 Aralık 2011 Cumartesi

KARA PARA-MERSİN İDMAN YURDU

Niğde Cumhuriyet Savcılığı’nın, petrol kaçakçılığı parasının futbol kulüpleri üzerinden aklandığı şüphesi üzerine, Mersin İdmanyurdu hakkında araştırma talep ettiği ortaya çıktı.
Niğde Savcısı Abdülkadir Polat’ın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği bilgi talepleri, akaryakıt kaçakçılığından kazanılan paranın futbol kulüpleri üzerinden aklandığı şüphesine işaret ediyor.

Savcı Polat, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği yazıda; akaryakıt kaçakçılığında kullanılan petrol istasyonlarının Mersinli bir işadamı olarak lanse edilen, Mersin İdmanyurdu Spor Kulübü Futbol Şube sorumlusu Mehmet Hanifi Işık’a ait olduğunu belirterek, “Muhtemelen kaçak akaryakıt işinden elde edilen gayriyasal gelirlerin futbol piyasasında aklandığı düşünülmektedir” diyor.

TEM’den araştırma talebi

Niğde Savcısı Polat, petrol kaçakçılığının PKK ile bağlantılı olabileceği şüphesi üzerine de Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Daire Başkanlığı’ndan (TEM) konuyla ilgili araştırma yapmasını talep ediyor. Mersin İdmanyurdu Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Işık ve Çetin Işık isimli bir şahşa vurgu yapılan araştırma talebinde, Niğde İl Emniyet Müdürü dahil olmak üzere polisin, üst düzey subayların, siyasi partilerin ve hakimlerin kaçakçılık örgütüyle bağlantılı olduğu ileri sürülüyor

Niğde Cumhuriyet Savcısı Abdülkadir Polat imzalı yazı ;
Yapılan soruşturma da kaçak akaryakıt ile ilgili olarak özellikle Adana-Mersin güzergahını ,Kayseri'yi Ankara'ya bağlayan hatta 22 adet petrol istasyonunun gayri resmi sahibi oldugu bildirilen ve Mersin İdman Yurdu asbaşkanlığıyaptıgı ögrenilen MEHMET IŞIK İsimli şüpheliye ulaşılmış, asıl patronun bu kişi olduğu bildirilmiş olup...


TARAF GAZETESİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder