Sayfalar

1 Eylül 2012 Cumartesi

ADSDER (Talat Şahin)

27.08.2012 tarihli Yerel Adana gazeteainde yayınlanmış...
MASUM DEGİLSİNİZ

 İ.İŞİSAĞ : Son yılların en gergin kongre sürecinde dernek olarak Mehmet Gökoğlu ve ekibini desteklediniz. Bu desteği verirken neyi ön plana tuttunuz?
T.ŞAHİN : Adana Demirspor Kulübü ilk kez 2 aday ile seçime gitti. Kongre süreci gerçekten çok sıkıntılı ve bir o kadar da stresli geçti. Ben ve ekibim daha önce bu kulübe hem başkanlık hem de yöneticilik yapmış ve bunun yanı sıra herkesle iletişimi iyi olan Mehmet Gökoğlu’nu destekledik. Bir diğer aday Selahattin Aydoğdu, yöneticilik yaptığı dönemde bile aktif değildi. Vaat ettiği 10 milyon TL’yi kulübe kazandıracağına asla inanmadım. Biz sapla samanı ayırdık ve kararımızı bu şekil verdik. Ancak bunu herkes çok iyi bilmelidir ki biz yönetimin değil her zaman olduğu gibi Adana Demirspor’un arkasında olmaya karar verdik.

İ.İŞİSAĞ : Kongrede hiç de istenmeyen olaylar oldu. Ayrışmalar ve hakaretlerle dolu gergin bir kongre yaşandı. Bunları nasıl değerlendiriyorsunuz?
T.ŞAHİN : Öncelikli olarak sevgili büyüğümüz Ali Gülleri’nin seçilmesi bana göre son derece yanlıştı. Kendisi taraftı ve bunu orada fazlaca gösterdi. Oysaki bir divan başkanının bu şekilde davranmaması gerekiyordu. Divan sınıfta kalmıştır. Bunun yanı sıra kutuplaşmalar yaşandı. Kazanın tebrik edilmediği bir kongreydi. Bel altından vurmalar ve söylenen çirkin sözleri kara bir leke olarak görüyorum. Orada benim de şahsıma edilen bir küfür vardı. Ben de buna tepki verdim. Camiamızdaki hiçbir büyüğümüze yanlış yapmadım ama orada kırdığım kimseler varsa özür dilerim. Bir dernek başkanı olarak tepkimi biraz daha kontrol etmem gerekiyordu.

İ.İŞİSAĞ : Tribünlerdeki ayrışmalar herkesin dilinde. Bu olay Adana Demirspor’un tribündeki gücünü nasıl etkiler?
T.ŞAHİN : Doğal olarak etkileyecektir. Kongrede biz başka tarafı, Şimşekler Grubu ise başka tarafı desteklediler. Biz yine dernek olarak tribünlerdeki yerimizi alıp takımımızı 90 dakika destekleyeceğiz. Şimşekler Grubu’nun da öyle yapacağını düşünüyorum. Onların tek tepkisi yönetime. Sahada savaşan futbolcuları yine her zaman gibi destekleyeceklerdir. Bunun yanı sıra maraton tribününü de yok saymamak lazım. Onlar her zaman yağmurda- çamurda ve sıcak havada 12. adam görevini çok iyi yerine getirdiler. Ç.Rizespor maçıyla bazı şeyleri çok daha net görebileceğiz.

İ.İŞİSAĞ : Takımı kuran Güvenç Kurtar’ın istifası ve yerine Osman Özdemir’in getirilmesi konusunda görüşleriniz nelerdir?
T.ŞAHİN : Keşke çok daha erken gitseydi… Kurtar’ın son yıllarda başarısız bir grafiği vardı. Ben bu ayrılığa sevinen insanların başında geliyorum. Osman Özdemir hem kişilik olarak hem de geçen sezon Konyaspor’da genç bir kadroyla takıma pozitif bir futbol oynattı. Sorunsuz ve yönetimle iyi ilişkileri olan bir teknik adam… Osman hocanın futbolcuların saygısını kazanacağından şüphem yok. Ben, Adana Demirspor yönetiminin Kurtar’ın yerine Özdemir’i getirmesini çok olumlu bir karar olarak görüyorum.

İ.İŞİSAĞ : Hakkınızda bu sezon çok söylenti çıktı. Bunların en başında geçiminizi nereden ve nasıl kazandığınız vardı. Cevap vermek ister misiniz?
T.ŞAHİN : Benim evim ve arabam yok. Kirada oturan biriyim ve ticaretle uğraşıyorum. Spor malzemeleri satıyorum. Adana Demirspor’un malzemelerini veriyorum. 18 ay futbolcusu, esnafı, personeli para alırken ben bir lira bile alamadım. Alamadım diye kulübü icraya da vermedim. Bu sezon A takıma 100 bin TL ücretsiz UMBRO malzeme verdim. Verilmeyecek hiçbir hesabım yoktur. Herkesle de yüzleşmeye hazırım. Adana Demirspor’un sırtında kambur olmadık tam aksine bilgi ve birikimimizle katkıda bulunduk.

İ.İŞİSAĞ : Adana basınında da büyük ayrışmalar oldu. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz?
T.ŞAHİN : Yöneticiler taraftarları rahat bırakmadığı gibi basında çalışan isimleri de rahat bırakmıyor. Adana basını maalesef özgür bırakılmıyor. Eğer özgür olsaydı çok farklı olabilirdi. Bu işlerin içinde basın- taraftar asla olmamalı. Kongrede bu iki unsur olayların resmen içine girdi. Bazı gazete ve televizyon sahiplerinin kongrede nasıl davrandıklarını herkes gördü. Eğer onlar bu kadar olaylara müdahale etmeseydi belki de EŞBAŞKAN bile olabilirdi. Ancak maalesef bu olayın içine çok girildi.

İ.İŞİSAĞ : Bu sezon sizi en çok üzen konu nedir?
T.ŞAHİN : Sosyal medyada benim Adana Demirsporluluğum tartışılıyor. Bizim Demirspor sevgisi aşıladığımız çocukların bizi karalama isteği son derece manidar. Benle oturup kalkmışlığı olmayan insanlar, beni tanımayan insanların sosyal medya üzerinde atıp tutmaları beni son derece üzdü. Yıllardır bu camianın içindeyim ve ömrüm yettiği kadar burada olacağım. Eğer kimin sorunu var ise herkesle de görüşmeye açığım. Ben uzun yıllardır tribündeyim. Sonradan Demirsporlu olmadık… Bilmem anlatabildim mi?

İ.İŞİSAĞ : Yeni sezona A.Demirspor 1 puanla başladı. Takımı nasıl buldunuz?

T.ŞAHİN : Yeni bir takım olmamıza rağmen bu takımın çok canlar yakacağını futbolcu kardeşlerimiz bize gösterdi. Kadromuzda bu ligin en iyi isimleri var. 375 bin TL’ye en iyi oyuncu alınıyor. PTT. 1. Ligi’nde diğer takımlara baktığımızda 500- 600 gibi rakamlar söz konusu. Bütçemize göre çok iyi transferler yapıldı. Zaten ilk maçta oynayan futbolcular kalitelerini gösterdiler. Giden futbolcuları asla büyük kayıp olarak görmüyorum. Hangisi bizim gruptan bir takımla anlaştı? Artık geriye değil önümüze bakmalıyız. Eğer camiada birlik ve beraberlik olursa bu takım ilk yılında ilk 10’de yer alır. Ancak ilk 6’da yer alırsak da hiç de şaşırmam.

İ.İŞİSAĞ : Adana Demirspor’a olan aşkınızı hangi sözlerle ifade edersiniz?
T.ŞAHİN : Demirspor’a hizmet aşktır. Kelimelerle anlatılmayan fedakarlıktır ve karşılıksız sevgiyi tarif et desen buna herhalde sadece Adana Demirspor derim. Ben her zaman Adana Demirspor’un menfaatleri doğrultusunda hareket ettim. Yıllardır bu tribünlerdeyim. Mavi- Lacivertli takımın peşinde koştuk ve koşmaya da devam edeceğiz. Ben ve dernekteki arkadaşlarım yeni sezonla birlikte yine tribünlerdeki yerimizi almayı sürdüreceğiz.
İ.İŞİSAĞ : Son olarak neler söylemek istersiniz?
T.ŞAHİN : Adana Demirspor’a destek olunursa bu sezon gerçekten önemli işlere imza atılabilir. Yeter ki bazı çekişmeler ve rantlar son bulsun. El birliği içinde bu hafta oynayacağımız Ç.Rizespor maçında gövde gösterisinde bulunmamız gerekiyor. Her zaman aklımda yaşayacağımız şampiyonluğun ardından taraftarlarımızı tüm Türkiye’ye göstermenin hayalini kuruyordum. Bu gerçekleşti ama bölünmelerle sezona başladık. Umarım bu en kısa zamanda son bulur.

2 yorum:

  1. lan talat madem adamdın niye bıçaksız adamlara rize maçında bıçak çektin. sen demirsporlu değil menfaatçisin, hırsızsın. ve hırsızların mesleği her zaman ticaret olmuştur nedense!

    YanıtlayınSil
  2. Tribunlere korku salmaya calisiyorlar ama bunda basarili olamayacklar...bu yonetm gittignde..o stadda ne yapacaklar merak ediyorm..eger bu yukselis ise her yukselisin bir de inisi vardir..

    YanıtlayınSil