Sayfalar

5 Temmuz 2014 Cumartesi

ŞİMŞEKLER GRUBU AÇIKLAMASI

Maalesef son zamanlarda Adana Demirsporluluk duruşundan uzaklaşmak ve bu duruştan taviz vermek basit bir hareket halini aldı. Oysa fazla değil 3-5 yıl öncesine kadar bu duruşa saygısızlık yapabilmek kimsenin harcı değildi. Sorunun büyük bölümünün maalesef yaşı küçük kardeşlerimizden kaynaklandığını biliyoruz. Ama yaşı kaç olursa olsun, ister küçük ister büyük farketmez, herkesin kendine çeki düzen vermesinin zamanı geldi. Çünkü tek zararı Adana Demirspor sevdamız görüyor. Birileri çıkıyor Juninho için yürüyüş kararı alıyor ve aynı şahıslar Şimşekler Grubu'nun bu yürüyüşü organize edeceğini söylüyor.. 

Adana Demirspor kimliğinin ne anlama geldiğini idrak edemeyenler, büyüklüğünü anlayamayanlar son 20 yılda bu taraftarın hiçbir futbolcu için yürümedigini bilmiyorlar. 2001 ve 2002 yıllarında 2 kez şampiyonluk yaşayan takımımızın en büyük silahı Taner Demirbaş gönderildiğinde bile böyle davranılmamıştır. Çünkü bu forma bu kadar ucuz değildir. Futbolcu yada bir hoca yada bir yönetici bu kulüpten, bu sevdadan büyük olamaz. Öyle olsa Juninho için değil en baştan beri gönderilmesine karşı çıktığımız Ercan Albay için ortalığı yıkmamız lazım. Ercan Hoca konusu için gereken tüm tepkiler yönetime iletilmiş, takdir ve sorumluluk kendilerine bırakılmıştır. 2 yıl önceki içinde yürüyüşlerin de olduğu mücadele bu konularla karıştırılmamalıdır. Çünkü o mücadele Demirsporumuza yıllardır büyük zararlar veren bir zihniyete karşı Mavi Devrim yapmak ve Kulüpteki yanlış giden herşeyi değiştirebilmek için başlatılan bir mücadeledir. Kulübün geldiği son noktada borcun durumu, kalıcı gelir olmayışı, altyapıdan a takıma oyuncu çıkmayışı, çağdaş futboldan uzakta oluşumuz o mücadelenin ne kadar haklı olduğunu göstermektedir. Ayrıca Juninho için yürüyüş naraları atanlar Şimşekler Grubu'nun ismini özellikle kullanarak insanları art niyetli biçimde yönlendirmeye çalışmışlardır. Hiç kimsenin alınmasına ve yanlış anlamasına gerek yok, çünkü cezalandırılacak sözü Grubun ismini bilinçli bir biçimde internette kullanarak sahtekarlık yapanlara karşı kullanılmıştır. 

Çünkü aynı şahıslar bunu daha önce defalarca yapmış, uyarılara rağmen akıllanmamıştır.. Mesela birgün şunu yaymışlardır; "Adanaspor taraftarına ceza kesmek isteyen herkesi Atatürk Parkına bekliyoruz. Onlara Adanayı dar edelim.." Grubun isminin de yine art niyetli karıştırıldıgı bu haberi duyup Atatürk Parkına kim olduklarını görmeye gittiğimizde gelenlerin sayısının 30'u bulmadığını ve çoğunun 20 yaş altı olduğunu görmüşüzdür. Sert bir dille uyarılıp evlerine gönderilmiştir. Yine birgün aynı şahıslar herkesi Havaalanına çağırmışlar, Grubun ismini yine telafuz etmişler,herkes gelecek demişler ama yine giden sayısı 20 olmamıştır. Bunun gibi yine tesisi basmak yada Atatürk parkında toplanmak gibi defalarca aynı şahıslar tarafindan sahtekarlık yapılarak insanları yönlendirmeye çalışmışlar, kendileri bile gelmemiştir. Her defasında bizler gerçek taraftarlardan yüzlerce telefon almışız ve yalan olduğuna dair açıklama yapmak zorunda kalmışızdır. İşte cezalandırılacak sözü bu sahtekarlar içindir ve gerçekten Şimşekler Grubunun ismini kullanarak insanları art niyetli yönlendirenleri arıyoruz.. Çünkü uyarmaktan bıktık.. Bu sevdanın sahibi yüzbinlerdir.. Ne Şimşekler Grubudur ne Maratondur Ne Kapalıdır Ne Şehir Dışında Gurbette olanlardır.. 

Hepsini içinde barındıran yani maça gelen, gelemeyen yüzbinlerindir bu sevda, yüzbinlerindir bu dava, bu kulüp. İnternet ortamında Demirsporla tanışmış, sevdaya emek vermemiş, Demirsporluluk duruşundan eser olmayan 30 40 tane çakalın değildir. Bundan sonra Adana Demirspor sevdasına laf getiren bu çakallarla özellikle ilgileneceğimizi tekrar ilan ediyoruz. Kongre öncesi, kongre ve kongre sonrası ile ilgili genel değerlendirme ileride yapacağız. Şu an beklemede olmamızın tek nedeni Adana Demirsporumuzun gereğinden fazla vakit kaybettiği içindir. Açıklamalarımızla bir kaos ortamı oluşsun istemiyoruz. Şu an için acil söylememiz gereken Yönetimin bir an evvel hocayı belirlemesi ve transfer harekatını başlatmasıdır. 

Kamp tarihine kadar transferin büyük bölümü bitmelidir.  Bu takım zaman kaydedilmiş olsa da yine herzamanki gibi kafaya oynamalıdır. Büyük paralar harcanmasın ama savaşan iddaalı bir takım kurulsun.. Bu taraftar başka bir seçenek kabul etmez. Ayrıca özellikle Ercan Hocamızın gönderilmesi konusunda en büyük tepki Şimşekler Grubundan gelmiştir. Ama fark; tepki gösteriş için yapılmamış, yüzyüze konuşulmuştur. Adana Demirspor'un gerçek taraftarlarına...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder