Sayfalar

6 Temmuz 2014 Pazar

STAD KAPATMA CEZASI KALKTI

RİVA açılışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yeni sezon için beklentilerini açıklarken "küfür ve şiddete hayır" kampanyasının ilk ışığını yaktı. 
Başbakan Erdoğan, "Bu dil Türkiye'ye yakışmıyor" diyerek küfrün tribünlerden atılmasını istedi. TFF ise bu konuda adımını attı ve yeni sezonda uygulanan Disiplin Talimatı'ndan büyük değişikliklere gitti. İşte önlem paketi:

7 MADDEDE ALINAN KRİTİK ÖNLEMLER

1) Stat kapama değil sadece tribün kapama uygulanacak. (Amigo ve taraftara teslimiyet bitecek)
2) 4 Büyükler arasındaki deplasman yasağı devam edecek. 
3) Deplasmanda alınan ceza deplasman maçında çekilecek. Örneğin Fener'in dış sahadaki küfürden dolayı sahası kapandı ise Kadıköy değil sonraki dış saha maçı kapanacak.
4) Bir kulübe maksimum bir sezonda en fazla 2 maç saha kapama alacak. (Taraftar kötü niyetle stat kapattıramayacak)
5) Para cezaları azaltılacak, her cezadan daha da azalacak.
6) Yeni sezonda kadın ve çocuklara maçlar tarih oluyor.
7) E-bilet sistemi büyük bir titizlikle her statta uygulanacak.


E-BİLETLE HOLİGAN TESPİTİ

Yani bu e-bilet bir kere, yani dediğiniz gibi kravatın-ceketin altından vahşi bir holigan çıkaracak insan e-bileti de alır gelir ona yapacak bir şey yok. Ama en azından kimin yaptığı belli olacak bir, iki de sonraki maça o adam giremeyecek. Burda özellikle, mevcut durumdan çok şikayetçi olan herkesin aynı şikayet için gösterdikleri özeni aynı şekilde e-bileti favorize etmek için de kullanmaları gerekiyor.

(Akşam)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder