Sayfalar

20 Ocak 2015 Salı

PTT 1. LİGDE YABANCI SAYISI 10 OLDU


YENİ KURALDA NELER VAR ?
Yeni kurala göre PTT 1. Lig'de kulüpler diledikleri sayıda futbolcuyla sözleşme imzalayabilecekler.Kulüplerin A Listeleri en fazla 25 oyuncudan oluşacak ve bu 25 futbolcunun en fazla 3'ü kaleci olabilecek.Kulüpler A listelerinde Türkiye A Milli Takımı'nda oynama uygunluğu bulunan en az 15 futbolcuya yer verecekler. Bu 15 futbolcudan 2'si yaş sınırı olmaksızın kulübün altyapısından yetişmiş, 4'ü ise Türkiye'de yetişmiş futbolcular olacak.21 yaş ve altında olan futbolcular A Listesi'nde yer almaksızın 18 kişilik müsabaka kadrosuna her zaman yazılabilecek.
5 YABANCI AYNI ANDA OYNATILABİLECEK

Kulüpler 18 kişilik müsabaka kadrolarında Türkiye A Milli Takımı'nda oynama uygunluğu bulunan en az 13 futbolcuya yer verecekler ve bu 13 futbolcudan bir tanesi kaleci olacak.Kulüplerin 18 kişilik kadrolarında yabancı uyruklu en fazla 5 futbolcuya yer verilebilecek. Yabancı uyruklu futbolcuların tamamı ilk 11'de yer alabilecek.
VERGİ VE SGK BORCU OLANA TRANSFER YASAK
Yeni sistemle futbol ailesi ile Vergi Daireleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na kesinleşmiş borcu olan kulüplere, borçlar ödeninceye veya yapılandırılıncaya kadar transfer yasağı uygulanacak.SÜPER LİGDEKİ DEĞİŞİM HAKKINDAKİ YORUMLARIM AYNEN BİZİM PTT 1.LİG İÇİNDE GEÇERLİDİR...
http://demirspor1940.blogspot.com.tr/2015/01/14-yabanci-iyidir-14-yabanci-kotudur.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder