Sayfalar

29 Aralık 2015 Salı

ADANA DEMİRSPOR 9 OYUNCU İLE YOLLARINI AYIRDI

Sezon başında yapılan transferlerin bazıları ne yazık ki istenilen performansı bir türlü gösteremediler.Bunun sonucunda da takımla yolları ayrıldı.Lig devam ederken gönderilen oyuncularla birlikte takımda şuana kadar 9 oyuncuyla yollar ayrıldı.Bu oyuncuların ikisi kaleci olması da işin ilginç yanını oluşturuyor.
Giden oyunculara bakacak olursak:

1).ÖZGÜR CAN ÖZCAN
2013/2014 sezonunun İkinci yarısında Akhisar'dan transfer edilmişti.Adana Demirspor kariyerinde toplam 46 Lig maçında 17 gol 5 asistlik performans gösterdi.
2015-2016 sezonunda ligde 10 maça çıktı golle tanışamadı.Kupada 2 maçta 2 gol atabildi.Zaten sadece bu performans bile yolların ayrılması için geçerli bir sebeptir.
Pote'nin yüksek düzeydeki performansının altında ezilmemesi gerekirken , bunun altından maalesef kalkamadı.Fırsat bulduğu maçlarda da elinden gelenin ancak bu kadar oldugunu herkese göstererek takıma veda etti.Emeklerin için teşekürler.

2).DANİEL MOJSOV
Sezon başında transfer edilmişti.11 maçta görev yaptı.
Makedon milli oyuncu , istenilen performansı gösteremedi ve onunda Demirspor macerası kısa sürdü.
Kulüp dün yaptıgı açıklamayla gidecek oyuncuların arasına onunda ismini yazdı.
Bundan sonraki futbol yaşamında başarılar dilemekten başka yapacak birşeyimiz yok.
Ancak şunu da belirtmek istiyorum sezon başında sözleşme yenilenmeyen Yiğitcan Erdoğan , Mojsov'dan kat kat üstün bir oyuncu...
Elimizdekilerin kıymetini bilmiyoruz , ne olduğu belli olmayan oyuncuları alarak riske giriyoruz

3).TİMUR ÖZGÖZ
2013-14 Sezonunun ikinci yarısında Sivasspor'dan transfer edilmişti.51 kez A takım forması , 1 kezde U-21 takımının formasını giydi.Kiralık oynadığı sezon çok güzel işler yapıp diğer sezon takıma kazandırılmıştı.Sezon başında Osman Hocanın takımdan göndermediği 5-6 oyuncudan bir tanesi olmuştu.Ancak ilk yarı itibariyle gösterdiği performans yada bizlerin bilmediği saha dışı faktörler Timur'un gönderilmesine sebep oldu.Saha dışı diyorum bunu bana söyleten Osman Hocanın basına verdiği beyanatlar , bunlardan yola çıkıldıgı zaman gönderilen oyuncuların bir çoğu bu sebeplerden dolayı yollandı.
Kalitesi olan bir futbolcu kendi çok rahat bir şekilde takım bulacagını sanıyorum.
Verdiğin emekler için teşekürler...

4).VİCTOR ASTAFEİ
Sezon başında transfer edilen ancak isteneleni bir türlü veremeyen oyuncuların en başında astafei geliyor.Sanırım onu sadece Kafasındaki maskesi ve birde Adanaspor'a attığı güzel golle hatırlayacagız.
Sahip oldugu fizik ve kondisyon ile Ptt 1.ligde bir takımda oynaması çok zordu.
Zaten geldiği günden bu yana yedek kulübesinden çıkamadı.Çok acemice yapılmış bir transfer çalışmasıydı.Sahada ikili mücadelelerden sağ çıkamayan , herhangi bir özelliği olmayan vasat bir oyuncuydu.Bu kapasiteyle Romanya liginde oynayabilir.Ancak Türkiye'nin iki numaralı liginde ona formayı kaptırmayacak çok sayıda Türk oyuncu var.

5).ANIL SARAK
24 yaşında Almanya doğumlu bir oyuncu sezon başında birden bire takıma kazandırıldı.Transferin arkasında başka sebepler olduğu açık ve net.Kariyerinde 2.lig ve 3.lig olan Anıl sezon başında her ne hikmetse gökten düşer gibi bir anda Demirspor'a düştü.
Kalitesi ortada bu ligin oyuncu değil Demirspor'un oyuncusu hiç değil.
Bu sezon sadece Kupada Sivas Bel. maçında oynadı.Zaten o maçta da 4 yemiştik.
Yolu açık olsun onunda bir sonraki takımı muhtemelen Alt liglerden bir takım olacaktır.
Eğer menajerinin gücü bağlantısı başka takımlarla da varsa ikinci yarıda belki Ptt 1.Ligde devam edebilir. Menajerlerin takımlar üzerindeki etkisi gerçekten çok fazla.Ama bu etki maalesef ki zararlı sonuçlar çıkartıyor.Oyuncuların maliyetleri ortada ve takıma veremedikleri verimde ortada.
Kulübü menajerlerin arka bahçesine çevirenler bu konuda artık biraz daha dikkatli olmak zorundalar.
Sezon başı kamplarında menajerlerinde kahvaltı masalarında olduğu resimler mide bulandırıcıydı.
Ve bu görüntülerin zararlarını da gördük.

6).OĞUZ DAĞLAROĞLU
Oğuz'un katlettiği maçları daha önce yazmıştım: http://demirspor1940.blogspot.com.tr/2015/11/oguz-daglaroglu-ve-yedigi-hatal-goller.html
Erciyes maçından sonra Osman Hoca gitmesiyle birlikte Oğuzla da yollar ayrıldı.
Geç kalınmış bir karardı alında.Bu kadar hatalı gol yiyen ve birinin daha erkenden gönderilmesi gerekiyordu.Ama maalesef bu olmadı.
Onun sayesinde takımımız inanılmaz puan kayıpları yaşadı.O kaybedilen puanlar olmasaydı belki şuan açık farkla zirvede Adana Demirspor olabilirdi.

7).LOKMAN ATAKOL
Sezon başında transfer edilmesi , takıma getirilmesi tamamen yanlıştı.
Nerde görülmüş yada hangi takımda görülmüş kalesine üçüncü kaleci olarak 32 yaşında bir kaleciyi transfer ettiği.VE 2 yıllık sözleşme imzaladığı nerde görülmüş.
Demirspor hariç başka bir takımda böyle bir transfer görmek imkansızdır.
Bu transferde de hatır-Gönül yada menajer parmağı olduğu çok açık bir şekilde ortadadır.
Ayrıca bu kalecinin zamanında Ceyhan'da kalecilik yaptıgını da hatırlatmak isterim.

8).ZAFER ÇEVİK
Denizlispor maçından sonra kulüple ilişkisi kesilen oyunculardan birisi.
Oynadığı zaman zarfında Vasat bir performans gösterdi.Gönderilme sebebi nedir hala meçhul.

9).UĞUR AKDEMİR
Denizlispor ile deplasmanda oynadığımız maçtan sonra taraftarlarla tartışan oyuncunun sözleşmesini karşılıklı anlaşılarak fesih edilmişti.
Demirspor'da işi yok bu tarz bir oyuncunun yolu açık olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder