Sayfalar

21 Ocak 2016 Perşembe

19. HAFTA RAKİP : SAMSUNSPOR


Ptt 1.Ligimizin  kriz içindeki takımlarından Samsunspor ile bu hafta sonu karşılaşacagız.Kriz var diyorum  takımda , sebebi ise Aminu Umar'a olan borçtan dolayı  transfer yasağı aldılar.
Transfer tahtalarına 2 dönem için yasak getirildi.Buda demek oluyor ki Samsunspor devre arası transfer döneminde ve gelecek sezonun ilk transfer döneminde transfer yapamayacak.
Samsunspor bu cezayı kaldırmak için itirazda bulundu.Transfer dönemi bitmeden yasağı kaldırmanın yollarını arıyorlar.Devre arası transfer döneminde eksik bölgelere takviye yapamamak Şampiyonluğa oynayan bir takım için çok kötü bir durum.
Bu yasağın kalkması için Genlik ve Spor Bakanı (samsunlu) Akif Çagatay Kılıç'ın devreye girmesi ilerleyen günlerde  söz konusu olabilir.
Kulüp ayrıca 2012-2013 ve 2014 yıllarından kalan-ertelenen toplamda 7 puan silme cezası var.O cezanında önümüzdeki günlerde uygulanması gündemde.Puan silme cezası alınırsa takım kendini bir anda düşme potasının içinde bulabilir.

Samsunspor tüm bu olumsuzluklarla başetmeye çalışırken geçen hafta başlayan Ptt 1.Ligîn ikinci yarısına kötü başladı.Ve bir darbede ordan almış oldu.
Kendi evinde Altınordu'yu ağırlayan takım ilk yarısını Ofoedu'nun penaltı golüyle 1-0 önde kapattığı maçtan , 90+3 dakikada İlhan Harlak'ın attığı golle 2-1 mağlup ayrıldı.
Ayrıca iki takım arasında oynanan ilk maçta Samsunspor sahadan 4-0 galip ayrılmış , attığı 4 golün üçü penaltıdan gelmişti.Samsunspor'un bu maçta da penaltıdan gol bulması 2 maçta toplam 4 penaltı kazanmasını sağladı.
Takımın en etkili oyuncusu Mehmet Çakır cezası sebebiyle bu maçta oynayamadı.
Samsunspor'da Teknik Direktör Ümit Özat bu maçtan sonra istifa etti.Bu Ümit Özat'ın bu sezonki 3. istifasıydı.Yönetim Kurulu bu istifayı bukez kabul etti.
Samsunspor bizim maça Ümit Özat'ın yardımcısı olan Kenan Yelek'in yönetiminde çıkacak..
Samsunspor'un Altınordu karşısındaki dizilişi aşağıdaki gibi : 

Takımın en etkili oyuncuları ise : 
Mehmet çakır : 6 GOL - 1 ASİST
Kone : 4 GOL - 2 ASİST
Ofoedu : 4 GOL - 3 ASİST
Mustafa Sevgi : 4 GOL - 3 ASİST
Ersel Aslıyüksek : 3 GOL - 1 ASİST

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder