Sayfalar

18 Ocak 2016 Pazartesi

DAHA YOLUN BAŞINDAYIZ (Karşıyaka 1 - Adana Demirspor 2)

İkinci yarıya Karşıyaka deplasamanından aldığımız 2-1'lik galibiyetle başladık.

Öncelikle rakibimize değinmek istiyorum.Karşıyaka transfer ettiği 9 oyuncusuna bu maçta lisans çıkartamadığı için bu oyuncuları sahaya çıkartamadı.
Transfer tahtaları kapalı sebebi ise eski futbolcu alacakları , bu sorunlarla bizim maçımıza çıktılar.
İlk 11'deki 4 oyuncusu : Muhammet (1995) - Anıl (1994) - Mücahit (1996) - Ali Kemal (1993- Bu sezonki 7. Lig maçı) Ptt 1.Ligdeki ilk resmi maçlarına çıktılar.Karşıyaka Yedek kulübeside altyapı takviyeli bir şekilde kenardaydı.
İşin açığı Karşıyaka'nın ligin son sırasında olması çok üzücü bir durum , o taraftar kitlesi bunu haketmiyor.Yeni tranferleriyle ligin dibinden biran önce kurtulurlar umarım.

Kalede Fevzi , Defansta Murat , Ortada Moro ve ileride Tiago Demirsporumuzun devre arası transferleri olarak Karşıyaka maçına ilk 11'de başladılar.Takıma uyumları biraz zaman alacaktır.Bunu en kısa sürede başarmaları Demirspor'un yararına olur.
Kalede Fevzi yaşı kalitesi ortada olan bir oyuncu , bu maçta da zaten kalesine fazla top gelmedi.Yediği golde topu görme açısı çok zordu.O gole kaleciden önce defansın erken davranıp vurdurmaması gerekirdi.Çok kolay gol yeme alışkanlığımız bu maçta da devam etti.
Defansta Murat Akyüz oynadı , çok mücadeleci bir oyuncu bölgesinde hiç sırıtmadı.Ama maçın son 13 dakikasında Adana Demirspor'u 10 kişi bıraktı.Karşımızda daha dirençli bir takım olsaydı belki 10 kişi kalmamızın sonu kötü olabilirdi.10 kişi kaldıktan sonra kaçıralan çok net pozisyonlarımız var onları da unutmayalım.
Attamah'ın önerisiyle sezon başından transfer edilen ancak lisansı yetişmediği için ilk yarıda oynatılamayan İbrahim Moro dün sahadaydı.Attamah'la birlikte orta seviyenin biraz üzerinde oynadılar.Geriye kadar gelip yardım etmesi daha çok defans agırlıklı bir oyun tarzıyla mücadele ettiğini gördük.Hücum bölgesindeki katkılarını da merakla bekliyorum.
Tiago Bezerra bildiğiniz gibi devam ediyor , yani kaldığı yerden devam ediyor.Topla bir anda hızlanıp rakiplerini arkada bırakması Tiago'nun en belirgin özelliğiydi sahada bunu çok iyi yaptı
.İyi oynadı sahada hiç sırıtmadı.Daha da iyi oynayacagını düşünüyorum. 

Ayrıca Osman özköylü bu maçta 5'lık cezasının bitmesiyle birlikte saha kenarındaydı...
Saha kenarında olduğunu bizlere hissettirdi.Niye diyecek olursanız.Maçın son dakikalarında oyuna Aykut Akgün'ü aldı.Oyuncu ceza sahası yan çizgisinde maçın uzatma anlarında bir faul yaptı.Aslında bu faul onun kısa sürede tehlikeli bölgede yaptıgı ikinci fauldu.Osman hoca saha kenarında resmen cinnet geçirdi.Aykut'a ''Gerizekalı'' diye sert bir şekilde çıkış yaptı.Trt mikrofonlarından bunu çok kolay bir şekilde duyduk.Maçın bitiş düdüğüyle Hoca ile Aykut arasındaki tartışma devam etti.Araya giren oyuncular kavganın büyümesini engellediler.Osman hoca basın toplantısında Aykut yaşadıkları münakaşayı anlattı.Şuanda aralarında herhangi bir sorun olmadığını ve sahada yaşanan olayın orada kaldığını söyledi.
Kim haklı kim haksız konusuna girmek istemem ama Hocanın haklılık tarafı daha ağır basıyor..


Yukarıdaki saha görüntüsünde Karşıyaka , yarı sahamızda 8 oyuncu ile pres uyguluyor.Adana Demirspor takımı ise bütün oyuncularıyla kendi sahsında rakibe alan bırakmamaya çalışıyor.En ileride adamımız Pote dahi kendi yarı sahamızda.


Adım adım şampiyonluğa , adım adım 20 yıllık özlemi dindirmeye...
Yeni sezonun ikinci yarısına Karşıyaka maçı ile başladık.
Yeni transferler giden oyuncular....
Şampiyonluk için kenetlenmiş binlerce taraftar...
Hedefin Şampiyonluk oldugunu her defasında dile getiren bir başkan...
Maç içinde Dellenen , futbolcusuna , taraftarına caz yapıp bagıran bir hoca...
Daha yolun başındayız bunun Farkındayım...
İçimizdeki Umut bana bunları yazdırıyor...
Yıllardır Acı çeken bu taraftarın Süper Ligi görme vakti gelmiştir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder