Sayfalar

4 Ekim 2016 Salı

ŞANLI URFASPOR MAÇI - YÖNETİMİN BAŞARISIZLIĞI


Pazar akşamı Erkan Sözeri sayesinde son yılların en kötü Adana Demirspor'unu izledik.Sahanın hiç bir bölgesinde varlık gösteremeyen takımımız en tehlikeli atağını 90+1. dakikada yakaladı.O pozisyonu da oyun konsantresi en düzeyde olan Şanlıurfasporlu İzzet Yıldırım topu çizgiden çıkartarak engelledi.

Maçın geneline baktığımızda Urfaspor'un aşırı bir üstünlüğü yoktu ama gelin görünki Demirspor'da hiç bir çaba yoktu.Galip gelmek gol atmak amacıyla herhangi birşey yoktu.
Bu kadar ruhsuz , oyundan uzak bir takım kuranların ellerine sağlık , geçen yılın play off finalistine bu sezon kurulan kadro ve seçilen oyuncular 2. lig B kategorisine hazırlık aşamasında olmuş.
Onur Akbay'ı kişisel sorunları sebebiyle oynatmıyordu sevgili Erkan bey , sonunda bu yanlışından döndü veya dönderildi.Yoksa o adam bildiğini okumaya edecek cinsten birisiydi.
Raspopoviç'in geldiği takım , onun Türkiye'de oynayacağı tek takımdır.Ondan daha ötesini bekleyerek transferini yapmak , gerçek manada bir iş bilmezliktir.Geçen yıl Brezilya 5. liginden transfer edilen ve bu sene Raspopoviç uğruna gönderilen Ferreira bu takımın vazgeçilmez bir oyuncu olurdu.

Bu sezon kurulan orta sahamız sanırım ligin üretkenlik ve farklılık açısından en tek düze orta sahasıdır.Berkay-Mehmet-Ozan-Mustafa dörtlüsünün Adana Demirspor'a vereceği katkı sağa sola ve geriye pastan başka hiç bir şey olamaz.Kurulan orta sahanın top kaybında savaşçılığı , mücadele gücü maalesef hiç yok.Top ayağımızdayken de takımı hücuma çıkartacak bir potansiyeli , potansiyeli de geçtim ışık bile yok. Attamah-Moro ikilisinin dinamikliği bu sezon yok , Tff 1.lig'de oynayan bir takımında en önemli bölgesi bu kadar zayıf olursa , gol atmakta , top kapmakta , rakibe pres yapmakta çok zorlanır.Sonuçta şansa kazaya alınan 1 puan olur.Karşımızda daha iyi organize olan bir takım olsaydı eğer , bizim bu eksiklerimizden inanılmaz yaralanabilirdi.

Göksu Alhas bu sezonun kendi kendi çalışıp çabalayan taraftarın gözüne girecek olan oyuncusu olarak alınmış.Bulunduğu kanadı çok iyi kullanan ve 2 kale arasında gidip gelebilen Göksu'ya bakınca Diğer gelen oyuncularda ilk 11'i tamamlamak için alınmış gibi sahada olduklarını düşünüyor insan.
Pote-Onur ; ikisi de geçen yıldan kalma performanslarıyla oynamaya devam ediyorlar.90. dakikada defansa depar atıp gelen Urfaspor atağını kesen ve büyük ihtimalle mağlubiyeti engelleyen adamın çabasını diğer oyuncular görüp utanmalı ve yerin dibine girmeliler.Özellikle de oyuna sonradan giren ve sahada koşmaktan aciz olan Sercan Kaya ve Grbiç , Pote'nin koşusu sizi utandırmalı.Bu oyuncular bu hantallıklarıyla takımı kümeye götürürler.

BAŞARISIZLIĞIN SEBEBİ YÖNETİMDİR

Erkan Sözeri gibi birisini takıma getirip emanet eden yönetimde bu kötü başlangıcın en büyük sorumlusudur.Yaz döneminde baştan takım kurmak yerine geçen yılki kadronun iskeleti üzerine kadro kurulmasını sağlasalardı eğer sezona bu kadar kötü başlamazdık.18 kişilik kadrodan sadece 3 isim yerini koruyor.Madem futbol takımı yönetmesini bilmiyorsunuz o zaman kotukları boşuna meşgul etmeyin.
Yaz aylarında oyuncuları taraftarların önüne atıp ( Esrar içen futbolcular haberi) itibarları düşüren ve çoğunu da takımdan gönderen yönetim başarısızlığın en başta gelen sorumlusudur.
Kulüp içerisinde yaşanan gelişmeler hakkında hala bir açıklama yapamadı bu kişiler , utanma olur insanda biraz ama değil mi? insanların gözlerinin içine baka baka sessiz kalmak bu olayların altında basına sızdırılmasında sizlerin parmağı olduğunu açık açık ortaya koyuyor.Sizin çevreniz sizin gibi balık hafızalı olabilir ama bizler öyle değiliz.Hala açıklayamadığınız esrar olayı sizin meşruluğunuzun üzerindeki en büyük gölgedir.

AHMET CİNGÖZ VAKASI
Ayrıca takımda birde Ahmet Cingöz olayı var onunda üzeri kapatılmamalı.Başkan bu kişiyi Ceyhanspor'dan tanıdığı oldugu için takımda görevlendirmiştir.. Burasının başlı başına yanlış oldugunu yazın yazmıştım hala bu düşüncemin arkasındayım..Görevi hakedene vereceksiniz hatır-gönülle iş başına getirdiğiniz adamlara değil. Ahmet Cingöz ve Erkan Sözeri takımda iki başlılığı oluşturdular.Buda yine takıma zarar verdi. Sonuç olarak Dün Erkan hoca gönderildi ama Ahmet Cingöz hala görevinin başında , yeni gelecek olan hoca da Erkan hocanın yaşadığı sorunları yaşayacaktır.Cingöz'ün de takımla ilişiğinin kesilmesi gerekmektedir....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder