Sayfalar

13 Haziran 2017 Salı

1 KALECİ GELDİ, 2 KALECİ GİTTİ

Kalecilerimizden Fevzi Elmas ve Emrullah Şalk ile yollar ayrıldı.Geçtiğimiz sezonun hayal kırıklıklarıydı ikiside bence yolların ayrılması çok mantıklı olmuş.Ligden düşmektem son anda kurtulmuş bir takım var şuanda elimizde, kalede istikrar yıl boyunca saglanamadı.
Fevzi - Emrullah ve Zülküf sezon boyunca kaleyi korumaya çalıştılar.Ancak bunu başaramadılar.Diğer oyuncularında kötü performansını unutmamak gerekir.Ama kalecilerinde bireysel hataları çok oldu.

3 kalecimizin yedikleri goller ise şöyle
Fevzi Elmas : 7 maçta 13 gol yedi
Emrullah Şalk : 24 maçta 27 gol yedi
Zülküf Özer : Ligde 5 maçta 11 gol, Kupada 1 maçta 3 gol yedi


Lig bittiğinde yediğimiz 51 golle, ligde en çok gol yiyen 6 takımdan bir tanesi konumundaydık.Ve bizim bu ligde ikili averajla kaldığımızı kimse unutmasın.

Fevzi 15/16 sezonun devre arasında takıma katılmış, gösterdiği performans herkesi memnun etmişti.Geçtiğimiz yıl yaşadığı uzun süreli sakatlık, hem kendisini hemde takımı çok etkiledi.Sakatlıktan döndükten sonra da bir türlü istenilen düzeye ulaşamadı.
Bu sezon yolların ayrılması doğru bir karar olmuştur.

Emrullah Şalk, kalede bu sezon hep o vardı.Vefat Eden Yastık dayının taziyesine katlması çok olumlu insani bir hareketken, geçen hafta twitter üzerinden bir taraftarla girdiği diyalog kendisiyle çelişti.Kulüp içindeki bazı kesimleri rahatsız etti.Sonra da yazışmaları kaldırdı.Yeni sezonda Adana Demirspor forması giymeyecek

Zülküf Özer, 3 kalecimizin içinde bu sezon en büyük üzüntüyü yaşayan kişidir sanırım, abisi şehmuz özerin vefat etmesi onu olumsuz etkiledi.Yeni sezonda takımda olup olmayacağı şuan için belli değil...

3 kalecinin de durumları ortada ve Demirspor yönetimi ilk transferini kaleden yana kullanıp, bonservisi elinde olan, geçen sezon Amedspor forması giyen Kurtuluş Yurt ile anlaşma sağlandı.Kurtuluş geçen sezon Amedsporun birinci kalecisi olarak görev yaptı.Takımın play off maçları sırasında da kaleyi koruyan kişiydi.Amedspor ile çıktığı 31 maçta 27 gol yedi.
26 yaşındaki kaleci sırasıyla, Nazilli Belediyespor , Bandırmaspor , 1461 Trabzonspor ,Bucaspor ve son olarakta Amedspor formalarını giydi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder