Sayfalar

9 Mart 2018 Cuma

Taraftar Sahip Çıkıyor; Futbolcular Mücadele Ediyor

Futbolcular ve yönetim arasındaki Olayları kronolojik olarak sıralayacak olursak ikinci yarıdaki Boluspor maçından sonra soyunma odasına giren bir yönetici futbolculara hakaretlerde bulunuyor.zaten 7 aydır maç başı paralarını alamayan oyuncular bu olaydan sonra yönetime net bir tavır almaya başlıyorlar.Olaylarda futbolcular tamamen haklı, yerel siyasetçilere güvenerek yönetimi devralan kişiler, ödeme yapmayıp birde hakaretlerde bulunmaları kabul edilemez şeydir...

Adanaspor derbisinden önceki taraftarlar olarak hep birlikte gittiğimiz tesis ziyaretinde, kaptan Yiğitcan geçmişte olduğu gibi bu sezonda hakemlerin Adana Demirspor ile uğraştıgını söylemiş.
Ayrıca Demirspor'un düşmanlarının uzakta aranmaması gerektiğini söylemişti.Bu konuşmalardan sonra yönetim ile aralarında bir sorun olduğu açıkça ortaya çıkmıştı.Taraftar olarak bu yaşananları uzaktan izliyoruz ve anlamaya çalışıyoruz.

Çarşamba günü oynayacağımız Denizlispor maçından önce twitter'a altına Adana Demirsporlu futbolcular yazan bir metin düştü.Olayın büyümesinden sonra Futbolcularımız Yiğit incedemir ve Yiğitcan Erdoğan resmi hesaplarından bu açıklamanın kendileri tarafından yazılmadigini dile getirdiler.
Ancak olaylar burada karmaşıklasiyor, futbolcuların mactan önce yayınlamayı düşündükleri bir açıklamaları olduğu kesin, ancak o açıklama internete kim tarafından neden erkenden servis edildi???
Dün kaptan Yiğitcan radyospor'a bağlanıp oda bu soruları sordu???Adana'da bu açıklamayı yapan kişinin bulunmasını istiyoruz diyerek.Futbolcular ile yönetim arasında bir sorun olduğu kesinlikle aşikar, ama bu konu ne zaman net bir şekilde konuşulacak kimse bilmiyor.

Yönetim aldığı görevi yürütememekte, futbolcuların maaşlarını ödeyecek gücü bulamamakta, maçtan önce prim sözü verip maçtan sonra bu verdikleri sözleri tutmamaktadır.O kadar berbat bir yönetimimiz varki maçlara dahi gelmiyorlar artık.
Ve o kadar büyük taraftarimiz varki sosyal medyadan belediye başkanlarina yazarak çizerek futbolcular için prim verdiyoruz.
Yönetimin yapması gereken ödemeleri maalesef ki belediyeler yapıyorlar.
Bu takım uzun xamandır yönetimsiz ve sezon sonuna kadar da böyle gidecektir.Takımın sahibi ve sahip çıkanlar ise bu takımı gerçekten ve karşılıksız seven taraftarlarıdır.
Ligin bitimine sayılı haftalar kaldı yönetim sayesinde düşme adaylarından birtanesi konumundayız.İlerleyen haftalarda bizlerde kendi aramızda para toplayıp onlara maddi anlamda da yanlarında olabileceğimizi göstermeliyiz.

Kritik haftalardayız, takıma zarar verecek her türlü olaydan uzak durulmalı, futbolculara tribünlerden asla küfür edilmemeli, şuan ki mevcut kadroya her türlü desteği vermek boynumuzun borcudur.Bu takım bizim herşeyimiz.
Futbolculara sözümüzdür " SİZİNLEYİZ "

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder