Sayfalar

20 Ağustos 2018 Pazartesi

Adana Demirspor 0 - Denizlispor 1

1).Futbolcular için önce tesis ziyareti daha sonra stadyuma giden yolda meşalelerle karşılama nereye nasıl bir ortama geldiklerini anlamaları için çok iyi oldu.Adana Demirspor camiasının yıllardır süren hasretinin bitmesi için her türlü imkan ellerinde olan bu kadro, başkana verdikleri şampiyonluk sözünü tutmak için ellerinden gelenin fazlasını yapmak zorunda oldukları anlamışlardır.

2).Denizlispor maçında protokol tribününde resmen bir izdiham vardı.Başkanın abisi Türk sanayisinin en önemli işadamlarından Ethem Sancak ,Adana Valisi , Adana milletvekilleri ,Sanayi Odası başkanı,Belediye başkanları dün takımın ilk maçında tribüne gelip destek oldular.Güçlü bir protokol tribünü her takımı başarıya ulaştırır bu asla unutulmasın.Geçen yılki Başkan ve yönetim kurulu Demirspor’un maçlarına gelmez,deplasmana bile takımı yalnız gönderirlerdi.O insanlar artık yok işin en güzel tarafı bu oldu.

3).Denizlispor maçında tribünler maalesef istenilen sayıya ulaşamadı.Geçen yıldan cezalı olan kuzey kale arkası şimşekler grubu bu Maçta yoktu.Kale arkası yine de dolu sayılır ancak Kapalı tribün Ve ve Güney kale arkası istenilen kadar doluluğa ulaşamadı.Takıma sahip çıkma konusunda biraz eksik kaldık.
Maraton tribünü tamamen doluydu ama o tribündeki bazı taraftar bozmaları sadece takıma değil insanlığa bile zararlılar.Bu lafın altını doldurup çok şey yazarım ama hiç gerek yok.Yaşar Kemal söylediği “İnsanın Evren’de gövdesi kadar yer kaplar” sözü bu Kişiler için geçerli olamaz.Çünkü o insanlar bu Evren’de bir toz zerresi bile olamazlar.

4).Denizlispor cephesine de bakacak olursak eğer onlarda bu sene için Süper Lig hedefi için kadro kurdular.Takımın başında Osman Özköylü var.Dün yine sinirden yerinde duramadı.Hakemlerle tartışma yaşadı.Burak Çalık, Ziya Alkurt, Recep Niyaz ve Murat Akyüz bu ligin en tehlikeli hucüm hattı olabilirler.Özellikle kontra ataklara çok iyi çıkıyorlar.

5).Çağlar Şahin : İstanbul takımlarında yıllarca oynamış ve bir Anadolu takımına yeni gelmiş oyuncu profilinden acilen uzaklaşması lazım.Yoksa Demirspor gol yemeye devam edecek kendisi de formayı kaptıracak.Kendisi Maneul Neuer’i sanırım çok izliyor yada onu örnek alıyor.Fırsatını bulduğu her dakika ceza sahasını terkedip öne çıkıyor.İlk yarıda oyunu hızlı başlatmak isterken ki orda hızlı olmasını gerektiren bir durumda yokken topu Denizlisporlu futbolcuların ayaklarına teslim etti.

Hakan Bilgiç : Burak Çalık’a nefes aldırmadı.İki defa etkili oldu Zaten Burak’ta ikincisinde golünü attı.İleriye çıkışları hücuma katkısı çok fazla oldu.Takımdaki performansı üst seviyede olan oyunculardan bir tanesi.

Koceski: Hızlı teknik ve topla koşularını çok iyi yaptı.Ancak bu ligin oyuncuları aşırı sert oldukları için dün anında Kosecki’yi düşürmeye çalıştılar bunuda başardılar.

Pote : Kaldığı yerden devam ediyor ancak golleriyle değil.Daha önceki sezonlarda takımın herşeyi olan bu adam dün yine orta sahadan top almaya defanstan top çıkartmaya başladı.Artık Potenin işi gol atmak bu işleri diğer oyuncuların üstlenmesi lazım.Pote defanstan top çıkartmak yada orta sahada top tutmak için alınmadı.Pote bu işleri yapıyorsa diğer bazı oyuncular görevlerini tam yapmıyorlar demektir.

Hakan Kutlu : Artık Anderson hamlesinin gelmesi lazım ,bu hamle ne kadar geç gelirse o kadar zarar verir takıma.Oyuncunun hazır olmadığı Ve kilosundan söz ediliyor ama oynaması için alındı.Zamanı geldi kadroya alınıp son yarım saatte bile olsa oynatılarak maç eksikliğinin giderilmesi gerekiyor.
Bu ligin en kariyerli oyuncusunun ligin iki haftasında da kadroya alınmaması sorun yaratmayabilir ama gelecek haftadan itibaren oynamaması Ve puan kaybı yaşanması demek ,takımda bazı dengelerin değişmesi demektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder