Sayfalar

29 Ağustos 2018 Çarşamba

Şimşekler Grubu: Eskişehirspor Yok Olmasın

1-) Son ana kadar umutla bekledik.. Bir çıkış yolunun bulunacağına inanmak istedik.. Vefa kelimesinin kıymetini yitirmeye başladığı ülkemizde, vefasızlığa rest çekip bu hayati sorunu çözecek birkaç iyi adam çıkacaktır dedik.

2-) Ama maalesef Kocaeli, Sakarya, Mersin ve başka köklü kulüplerimizde olduğu gibi Eskişehirspor'a yapılan ihaneti ibretle ve canımız yanarak izledik.. Gördük ki ; koskoca bir şehrin büyük sevdası ve onuru için savaşan sadece TARAFTARIYDI..

3-) Peki bu şehrin valisi, belediye başkanı, milletvekilleri, sanayi odası, ticaret odası, iş adamları biraraya gelerek bir çözüm bulamaz mıydı??? Elbette bulunurdu.. 

4-) Eskişehirsporun ekmeğini yemiş, üstünden para kazanmış eski futbolcuları transfer tahtası açılsın diye istese imza atamaz mıydı??? Elbette atardı.. Ama onlar için önemli olan yüzbinler değil paraydı.. 

5-) Peki yakın geçmişte basiretsiz yöneticilerin yaptığı bu sorumsuzlukların bedelini Eskişehirspor gibi büyük köklü kulüplerimiz mi ödeyecek.. Madem o sorumsuz 3-5 insan bunun cezasını çekmiyor, Eskişehirspor da çekmesin.. 

6-) Devletin başındaki büyüklerimizden ve federasyon yöneticilerinden ricamız; Eskişehir, Kocaeli, Sakarya gibi Türk Futboluna güç katan ve yüzbinleri peşinden sürükleyen kulüplerin acilen güçlendirilmesi ve Süper Lige dönmesi.. 

7) Süper Lig eğer böyle giderse sermaye takımlarıyla, taraftarı olmayan takımlara kalacak.Bu da Türk Futbolunun dibe vurmasını hazırlayacak 20-25 bin taraftara oynayan bir şehir takımı daha karanlığa itiliyor Aslında Türk Futbolundaki heyecan rekabet ve kalite bir seviye aşağı ini

8-). Biz Adana Demirspor taraftarları olarak aramızda güzel bir kardeşlik bağı oluşturduğumuz Eskişehirspor Taraftarı için hissettiğimiz tek cümle; can garip, can suskun, can paramparça.

9-) Bizde dahil şu anda büyük maddi sıkıntı çekmeyen hiçbir kulüp "bizim başımıza gelmez" demesin ve bu köklü kulüplerin acilen  güçlendirilmesi yönünde ortaya bir irade koysun.Çünkü hiçkimse unutmasın ki ESKİŞEHİRSPOR KAYBEDERSE ; TÜRK FUTBOLU KAYBEDER

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder