Sayfalar

5 Kasım 2018 Pazartesi

Destek Veren Taraftar Yerini Köstek Veren Taraftara Bıraktı

Ya dünden beri galibiyeti eleştiriyorsunuz Hakan Kutlu kötü, şu kötü, bu kötü diye. Hepsini okudum, tamam hadi hepsinde haklısın diyelim. Peki siz nekadar iyisiniz DEMİRSPOR tarihi'nin en kötü tribün sezonu'nu yaşıyoruz!
İlk yarı bittikten sonra Müslüm Gürses şarkısına avaz avaz eşlik edenler maç esnasında çekirdek yiyip yine herzamanki gibi sağı solu kestiler. Biz TARAFTARIZ bizim işimiz sadece 90'dk BA-ĞIR-MAK başka beklentilere popülizme gerek yok! ADANA DEMİRSPOR taraftarı bağırmak zorundadır. Yaşınızın hiçbir önemi yok orda 14-15 yaşında bağıran hiç tanımadığım insan , abi kardeş dediğim bağırmayan insanlardan daha değerli benim için. Şunun farkına varın ŞİMŞEKLER GRUBU'na girmişseniz YASTIK DAYI gibi bu dünyadan göçüp gidersiniz anca öyle mücadeleyi bırakırsınız. Herkes kendine öz eleştiri vermeli bir dönüp ben neyim demeli, sayenizde mağlubiyete üzülemez galibiyete de sevinemez olduk! Takım mücadele etmeye başladı, Afyon maçının son 15 dk'sı rakibin her pozisyonunda takımın hepsi canla başla mücadele etti şu mücadelenin yanında olun, futbolcu bunu hissetsin bırakın sezon sonunda ŞAMPİYON olmayalım! Ama BİZ olalım!

Yıllardan beri bize öğretilen taraftar olurken aynı zaman'da sahiplenmek, sorgulamak, eleştiri yapmaktı ama maalesef son yıllarda tribün'de sadece eleştiri yapıyoruz. Kendimiz dışında herkese ve herşeye birşeyler bulup memnuniyetsiz bir taraftar profili çiziyoruz. Hep destek tam destek şiyarını bırakıp ya köstek yada memnuniyetsiz duran taraftar  profiline geçiş yaptık. Eskiden maçtan sonra dışardan birileri takım nasıl oynadı diye sorduğu zaman bilmiyorum yüz ifadesini takınır ya kazandık yada kaybettik diyip yolumuza bakardık. Ama malesef son yıllarda pozisyonların en ince ayrıntısına kadar görüp dakikasını bile söyleyip konuşur olduk. Bu hale nasıl geldik diye oturup düşünmemiz lazım. Maratonda satılan kağıttan şapkalarla 90'dk güneşten korunarak iki elini sesi daha çok çıksın diye ağzına koyan, susmayan taraftardan, elinde çekirdek, çay, telefon olan taraftara geçiş yaptık. Bundan herkes çok ciddi anlamda rahatsızlık duymalı ve büyükler küçüklere örnek olarak eski tribün kültürüne geri dönülmelidir. ADANA DEMİRSPOR taraftarı herzaman örnek olmuştur ve bu önümüzdeki nesillerede aktarılıp devam etmelidir. Bize yakışan budur ve biz herzaman bize yakışanı yapmışızdır. 

 SEVGİ  SAYGI BAĞLILIKLA KALIN!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder