Sayfalar

13 Kasım 2018 Salı

Teşekkürler Hakan Kutlu

Hakan Kutlu 12 maçta 6 galibiyet 5 mağlubiyetle Adana Demirspor kariyerini noktaladı.Son maçta ve öncesinde de ortaya konulamayan futbol maalesef hocanın Demirspor kariyerini 12 maçla sınırladı.
Sezon başına dönecek olursak eğer Türkiye standartlarına göre genç sayılabilecek yaştaki Hakan Kutlu’nun gelişi herkeste heyecan yaratmıştı.Kadroyu da elleriyle dizayn etme şansına sahip oldu.İsteyipte alamadığı bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum.Fazlasını da başkan ve yönetim takıma kazandırdı.
Çok geç kurulan bu kadrodan hiç kimse seri galibiyet zincirleri yada namağlup lig şampiyonluğu beklemiyordu.Ama kimse de bu kadronun sahada ezik bir oyun oynamasını beklemiyordu.Çünkü Demirspor ilk 11’nin dışında kalan herhangi bir oyuncu ligin her takımında ilk 11’de başlayacak kapasitede oyunculardan oluşuyordu Hakan hoca bu kadroya yön veremedi yada belkide takım içindeki bazı oyuncular bir takım işler çevirmeye başladığından takım kötü gitti bu gidişatta Hakan Kutluyu koltuğundan etti.
Hakan hoca Batuhan Karadeniz ve Murat Akını da kadro dışı bıraktı ama bu hamleyi de çok geç yaptı.Daha erken davransaydı eğer şuanda başka şeyler konuşuluyor olabilirdi.Ama saha içinde kendisine ihanet eden Galip Güzeli de ne yazık ki hep görmezden gelmesi hocanın gidişini hızlandıran faktörlerden bir diğeri oldu.
Ama Adana Demirspor takımı da ligin en kötü futbol oynayan takımıydı maalesef bunu tüm Türkiye gördü.Oynanan oyunun düzelmesi için 12 hafta boyunca hep farklı 11’ler denendi.Hiç bir faydası olmadı.Hakan hoca oynatmak istediği sistemi bir türlü sahaya koyamadı.
Ağır eleştiriler aldı.İstifa diye stadda yuhalandı çok şanslıydı Çünkü Başkan Murat Sancak ona sonsuz destek verdi.Hocamızın arkasındayız devam edeceğiZ dedi.Alt liglerdeki takımlarda nadir görünen olaylardan birisidir çünkü tarz destekler.Altay mağlubiyeti ,10 kişi kalan takım karşısındaki aciz oyun Demirspor için yeni bir sayfa açılmasını gerektiriyordu.
Hocamıza bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder