Sayfalar

24 Aralık 2018 Pazartesi

DEMİRSPOR’A ARTIK NEŞTER VURMA ZAMANI

Gençlerbirliği geçen sezon Süper Ligden düşerken herkes şaşkındı.İlhan Cavcav sezonunda böyle bir olayın yaşanması bir çok kişiyi üzdü.
Düştükten sonra kadrolarını koruyup ligin en kaliteli takımı olarak sezona girdiler.Ligde de ilk yarıyı lider bitirdiler.Sezonu şampiyon olarak tamamlayacaklarından şüphem yok.Bu kadro bu ligde durup zaman kaybetmez.
Dünkü maçta yukarıda yazdıklarımı destekler şekilde sonuçlandı.
Maçın ilk dakikasında golü bulduk(bu sezon çoğu maçta olduğu gibi) ama golü bulmamız maçın kontrolünü elinize aldığımız anlamına gelmesin,golden sonra Gençlerbirliği aşırı bir şekilde etkili oynadı.Çok kolay bir şekilde çok net pozisyonlara girdiler.İkinci yarıyla birlikte skor 3-1’e geldi.
Yapılan bireysel hatalar yediğimiz gollerde başrolü oynadı ama böyle bir takım karşısında her türlü golü yersiniz.O yüzden bu hataları bahane göstermekte saçmalıktır.
Gençlerbirliği takımının etkili oyununa sahada herhangi bir refleks gösteremedik.

Maçtan ziyade artık takımda ligin ikinci yarısında kimler olmalı kimler olmamalıyı konuşmalıyız.
1).KOSECKİ : Babasının, Tanju Çolak ile dostluğu sayesinde Demirspor’a imza attı.Eger Türk olsaydı,Bırakın bu ligde oynamayı 3.Ligde bile zor oynardı.
2).KAGE : Sahada Varlığı ve yokluğu arasında hiç bir farklılık yok.Oynadığı maçlarda ortaya koyduğu performans şampiyonluğa oynayacak takımlar için asla yeterli değil.
3).GALİP GÜZEL : Veremediği emekler için teşekkür edilip yollar ayrılmalı,hem Hakan hoca hemde Yılmaz Vural bu oyuncu yüzünden 10 kişi oynadığımızı bir türlü göremediler.İşi gücü bırakıp Sosyal medyadan kendini eleştiren taraftara gel sen oyna demesini de unutmadık.
4).KURTULUŞ-ÇAĞLAR-SABRİ : 3 kaleci de Demirspor’un sadece yedek kalecisi olabilirler.O yüzden içlerinden birisiyle yollar ayrılıp kaliteli bir kaleci alınmalı.Bu sene en azından play off oynamak istiyorsak kaleyi sağlama almamız gerekiyor.
5).ORKAN ÇINAR : Beşiktaştan kiralık geldi zaten çok fazla zorlamanın anlamı yok.Sözleşmesi sona erdirilip gönderilmeli,aklı İstanbul olanın birisinin futbolundan kimseye hayır gelmez.Bence futbol hayatına Anadolu takımlarında devam eder.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder