Sayfalar

31 Temmuz 2018 Salı

Anderson Oliviera kimdir?Futbola Gremio'da başlayan Anderson Luís de Abreu Oliveira, 1988 doğumlu. Henüz 17 yaşında o döneme göre büyük bir para sayılabilecek 8 milyon euro'ya Porto'ya transfer oldu. 2005 yılının ara transfer döneminde katıldığı Porto'da 1,5 sene içinde önemli işler yapan Anderson, milli takımda da yer aldı ve büyük kulüplerin dikkatini çekmeye başladı.

2007 yılında tam 31,5 milyon euro'ya transfer olduğu Manchester United'ta yeni bir dünya yıldızı olması bekleniyordu. Orta sahada görev yapan ve etkili sol ayağıyla dikkat çeken Anderson, 2014 yılına kadar Manchester United'ta kalmasına rağmen rotasyon oyuncusu olmaktan kurtulamadı ve beklentilerin altında kaldı. 7 yılda sadece 105 lig maçına çıkabildi ve çoğunda yedekti.
7 senelik Manchester macerasının sonuna yaklaştığı, 2014 yılında Fiorentina'ya kiralık gönderilmesiyle anlaşıldı. 6 ay forma giydiği Fiorentina'da da yalnızca 270 dakika görev aldı.
2015 yılının ara transfer döneminde 27 yaşındayken ülkesi Brezilya'nın Internacional takımına bedelsiz transfer oldu. 2 sene burada oynadıktan sonra bir süre Coritiba'da kiralık olarak forma giydi ve 2018 Ocak ayında sözleşmesi bitti.
6 aydır kulüpsüz olan Anderson, 2-3 sene önce Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımlarla ismi geçmesine rağmen 30 yaşında PTT 1. Lig ekibi Adana Demirspor'a transfer oldu. Adana Demirspor'la 3 yıllık sözleşme imzalayan oyuncunun performansı şimdiden merak konusu.

Anderson Oliviera oynadığı takımlar

Gremio
Porto
Manchester United
Fiorentina
Internacional
Coritiba

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme