Sayfalar

24 Şubat 2011 Perşembe

2. SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ


Maçın bitmesinin ardından, Adapazarı caddelerinde süren kovalamacada biri polis memuru 2 kişi yaralandı. 3 kişi gözaltına alındı. Otobüslerden inen bazı Adana Demirspor taraftarları işyerlerinin camlarını kırarken, polisin müdehalesi sonucu etkisiz hale getirilen taraftarlar otobüslere bindirilerek il dışına çıkarıldı.

Alınan bilgilere göre bugün oynanan ve 1-0 Sakaryaspor'un galibiyetiyle sonuçlanan maça Adana'dan 6 otobüs dolusu yaklaşık 300 taraftar geldi. Maçın bitiminden sonra Sakaryaspor taraftarları ile Adana Demirspor taraftarları arasında, maç sırasında başlayan gerginlik maç sonrasında da sürdü. Adana Demirspor taraftarlarını maç bitiminden sonra yaklaşık 2 saat stadyumda bekleten taraftarların çıkartılması sırasında olaylar çıktı.

İki takım taraftarları birbirlerine taş atarken, öfkelenen Adana Demirspor taraftarları otobüslerden inerek Sakaryaspor taraftarlarına saldırmak istedi. Polisin engel olmak istediği Adana Demirspor taraftarları polisle de tartıştı. Demirspor taraftarları, Sakaryaspor taraftarlarının taşlayarak kırdığı otobüslerin kırık camlarını polislere fırlattı.

Olaylarda bir polis memuru döner bıçağı ile, bir taraftar da taşlarla yaralandı. Bazıları işyerlerinin camını da kıran Adana Demirspor taraftarları etkisiz hale getirilerek polis ekipleri tarafından otobüslere bindirilerek il dışına çıkartıldı.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük maç sonrası istenmeyen olaylar yaşandığını belirterek, ''Olaylar iki takım taraftarları arasında stadyum önünde başlamış. Biri polis 2 kişi yaralandı. Yaralılardan biri polisin biber gazı kullanması sırasında rahatsızlanan astım hastası bir taraftar. Yaralı polis taraftarın elinden döner bıçağını almak isterken yaralandı. Bazı gözaltılar var. Olaylar büyümeden önlendi. Adanadan gelen taraftarları polis eskortu eşliğinde Adana'ya gönderdik" dedi.

Bu arada Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nün olaylara karısan 3 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder