Sayfalar

25 Ocak 2012 Çarşamba

TÜRK FUTBOLUNUN BEKARETİ

Yarın 26 ocak TFF genel kurulu var..58.Maddeyi değiştirmek için toplanacaklar..Yani Şike yapmak yasal gibi birşey olacak..Küme düşmeyi kaldıracaklar..Kim için Sivas ,Giresun veya adı geçen diğer takımlar için değil..Zaten onlar bu işi tek başlarına yapsalardı..Şimdiye kadar 80 kez kümeye düşürülmüşlerdi..
Bu maddeyi herkezin gözü önünde Fenerbahçe'yi  Ligden düşürmemek için değiştirecekler..
Futbolumuzun kurtuluşu buymuş..Marka değerimiz düşermiş ligimizin..Yayıncı kuruluş zarar edermiş falan filann..Bu takıma düşürme cezası yerine puan silme cezası vermek için 58. maddeyi değiştirecekler..
Nihat Özdemir Bir ay öncesine kadar bu madde değişmezse türk futbolu kurtarılamaz demişti..Şimdi de meydan okuyup değiştirmesinler diyor..Futbol Cambazı işte..


PEKİ 58. MADDE DE NE YAZIYOR..İŞTE:


1- Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik primi verilmesi de bu kapsamdadır.

2- Bu hükmü ihlal eden kişiler, bir yıldan üç yıla kadar müsabakalardan men veya hak mahrumiyeti cezasıyla; kulüpler ise küme düşürme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin ağırlığına göre küme düşürme cezasına ek olarak puan indirme cezası da verilebilir.

3- İhlalde sorumluluğu bulunan kişi veya kulüplere ayrıca para cezası verilir.

4- Anılan yasağın hakemler tarafından ihlali halinde sürekli hak mahrumiyeti cezası verilir.


Erman Toroğlu'nun deyimiyle26 ocak'ta futbolumuzun bekaretinin bozulup bozulmayacağını göreceğiz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder