Sayfalar

16 Mart 2012 Cuma

BİLYONER - ADANADEMİRSPOR

Elektronik şans oyunları sitesi Bilyoner.com, üçüncü defa Türkiye’nin taraftar haritasını çıkardı. 81 ilde yaşayan Bilyoner.com üyelerinin tuttukları takımlar arasında yapılan değerlendirmeye göre; 46 ilde Galatasaray, 32 ilde Fenerbahçe, kalan 3 ilde ise Trabzonspor, Eskişehirspor ve Sivasspor taraftarları çoğunlukta.

Harita, şehirlerdeki Bilyoner üyesi taraftarların hangi takımları desteklediğini ortaya çıkartırken; ezeli rakiplerin yakın oranlara sahip olduğunu da gösteriyor. Elde edilen sonuçlara göre; Türkiye genelinde Galatasaray taraftarlarının oranı %35 iken, Fenerbahçe taraftarlarının oranın %34 olduğu görülüyor. İki takımı Beşiktaş %19’la, Trabzonspor ise %4 ile izliyor. Diğer takımların toplam oranı ise %8’e karşılık geliyor.

4 büyükler dışında sonuçlarda kendine yer bulan takımlar Eskişehirspor, Adana Demirspor, Sivasspor, Karşıyaka ve Göztepe olarak görülüyor. 


Eskişehir’de liderlik koltuğuna %30’luk taraftar oranıyla oturan Eskişehirspor’u %29’la Galatasaray ve %20’yle de Fenerbahçe izliyor .
İstanbul ve Ankara’da Fenerbahçe taraftarların hakimiyeti göze çarpıyor. Büyük şehirler arasında yer alan Bursa, İzmir ve Adana’da ise Galatasaray taraftarı üyelerin yoğunlukta olduğu fark ediliyor. Bursa’da ayrıca en çok taraftara sahip üçüncü takımın Bursaspor olması da dikkat çekiyor. 


Adana: %39 GS - %24 FB - %19 BJK  (Adana da böyle bir dağılım var)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme