Sayfalar

29 Mart 2012 Perşembe

İSTANBUL TAYFASI AÇIKLAMASI

Hayatının renklerini mavi ve tonlarından oluşturan değerli Adana Demirsporlular;

Öncelikle belirtmek isteriz ki bizler Adana Demirspor İstanbul Tayfası olarak; yıllarca hiç değişmeyen ve bu senede belki değişmeyecek olan düzenbazlığın, satılmışlığın ve halden anlamazlığın karşısında sessiz durmuyoruz ve durmayacağız.
Belki de elimizden yazı yazmaktan başka, dilimizde tüy bırakmamaktan başka birşey gelmeyecek ama yolumuzu, çizgimizi ve tarafımızı belli etmek biraz onur taşımış olacaktır.  Yıllarca oluşan onursuzluğa karşı bir mücadelede isimler kazınılacaktır...
Bizler şehrin dışındayız, bir o kadar içindeyiz. Teknoloji çağında bulunduğumuz göz önüne alındığında; Adana Demirspor'un durumundan bihaber olmadığımızın bilinmesi gerekmektedir.
Adana Demirspor'umuzun içerisinde bulunduğu durum yıllardır değişmemekte, sürekli aynı şahıslar, aynı düşünceler, aynı karakterler üzerinden gündemini oluşturmaktadır. Peki Adana Demirspor'umuzun bu noktada kazandığı nedir? Adana Demirspor'umuzun yıllarca kazandığının koca bir sıfır olduğunu görmekteyiz . Adana Demirspor kaybederken, hiç kazanan olmadı mı? Onu da vicdanlarda muhasebe edilmesi için sizlere bırakıyoruz.

Bu noktada söz konusu Kongre ile alakalı net ve kesin fikrimizi ifade edelim:

Bizler Adana Demirspor'a herhangi bir faydası dokunmamış, tek bir adım dahi bu kulübü ileriye götürememiş herhangi bir kimsenin bu kulüpte kalmasını hazmedemiyoruz. Daha doğrusu bu kulüpte Mustafa TUNCEL'i istemiyoruz, Mehmet GÖKOĞLU'yu istemiyoruz, Bekir Sıtkı ÖZER'i istemiyoruz, Masör APO'yu istemiyoruz, maç seçen futbolcuyu istemiyoruz, futbolcunun hakkını veremeyen yönetici istemiyoruz, işini doğru yapmayan hiç kimseyi istemiyoruz. 

Bizim işimiz taraftar olabilmek ve bu şekilde kalabilmek, taraftarın işi takımını her koşulda desteklemek ve yalnız kalınmadığını her ortamda hissettirmek. Biz bize düşeni yapıyoruz. Taraftarlığımızı. Sizlerde size düşeni yapmak için geldiniz, lakin yapamadınız. Şimdi bırakın ve gidin. Bizleri daha fazla üzmeyin.

Adana Demirspor kulübünün başkanlığına adaylığını koyabilecek diğer şahıslarında saman altından su yürütür gibi değilde; delikanlı gibi ortaya çıkıp "ben bu kulübün başkanlığına adayım" demeleri temennimizdir. Eğer ki aday çıkmaz ise; bu kulübün bazı onurlu eller tarafından sahipsiz bırakılmadığına çok kez şahit olduk.  Yine şahit oluruz. 

Son olarak;
Bu taraftarların gözünden akan yaşlarda boğulacaksınız... Boğulmaya cesareti olan, buyursun gelsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder