Sayfalar

31 Ağustos 2014 Pazar

ADANA DEMİRSPOR - DENİZLİSPOR MAÇI


Aslında ilk olarak maçtan ziyade e-bilet'in tribünlere yaptığı darbeyle başlamak lazım.
Adana Demirspor'un yıllık seyirci oratalaması 10-12 bin arasında oluyor fakat dün stadda 3-4 bin arasında bir seyirci vardı.
Liglerin başlamasıyla bütün tribünlerdeki seyirci sayıları %50'den de fazla bir şekilde azaldı.
Ve bu uygulama kaldrılmadığı sürecede tribünlerimiz yok olacak.Kulüplerin en büyük gelir kaynakları olan seyirci gelirleri maalesef artık hayal olacak.Muhtemelen kulüp başkanları da bu uygulamadan çok rahatsızlar ama seslerini çıkartamıyorlar.

Adana Demirsporumuz Lige Yeni bir kadro , yeni bir Teknik Direktörle başladı.Geçen yılın kadrosundan Denizlispor maçında ilk 11inde sadece 3 (Ferhat - Yiğitcan - Timur) oyuncu yer alıyordu.Kadro baştan aşagıya yenilendi.Geçen yılın defans göbeğindeki Burak-Yiğitcan ikilisinin yerine bu sezon Yiğitcan-Attamah ikilisi görev yapacak.Denizlispor maçındaki en uyumlu 2 oyuncu da bu iki isimdi.
Dünkü maç için Attamah sahanın en iyisiydi diyebiliriz.Diğer oyuncular için çok iyi oynadı demek yanlış olur.
Mulenga'nın forvette yalnız kaldığı da bir gerçek  , transfer sezonu bitmeden yanına bir forvet daha alınabilir.
Bizim tribünden gördüğümüz eksiklikleri Ünal Karaman daha net görüyordur.

Fenerbahçe'den kiralanan Beykan Şimşek bu sezon ki ilk golümüzü attı.Bu gol aynı zamanda Beykan'ın Ptt 1.Ligdeki ilk golü.Golden önce çok net bir pozisyonda da Sağ taraftan Hüseyin Kala'nın ortasında  topu kalecinin üstüne nişanlamıştı.
İlk yarıda Timur ve Mulenga'nın da etkili pozisyonları vardı.Ne yazık ki golle sonuçlanamadı.
İlk yarıdaki Adana Demirsporumuzun üstünlüğü ikinci yarıda Denizlispor üstünlüğüne dönüştü.
Denizlispor'un golü bulması da çok fazla sürmedi.Bizim attığımız gol gibi onlarda köşe vuruşu sonrasında golü buldular.Maçın skoru da o dakika da kesinleşti.

Aşırı sıcak ve nem sahadaki futbolu olumsuz etkiledi.Ligin ilk maçıydı ve iki tarafında futbolcuları istedikleri performansı sergileyemediler.Adana Demirspor için şunları yaparsa başarılı olur , yada yolun sonu şampiyonluk demek için çok erken.Çünkü kadro çok yeni.
Kadromuzun 35-40 günlük bir süreç içinde kuruldugunu unutmamalıyız.Transferlerin henüz birbirleriyle uyum sorunu oldugunu , eksikleri olan futbolcular var onların kendilerini toparlamalarını beklemekte fayda var.Önümüzdeki haftada Milli maç arası var oda Takımımıza ilaç gibi gelecektir.Eksikleri gidermek , uyum sorununu aşmak için.
Toparlanma sürecimiz ne kadar kısa olursa takımımız için o kadar iyi olacaktır.

Maçtan önce yine tribünlerimize pankart asmanın yasak oldugu bildirildi.Tribün tellerine yine pankartlarımızı asamadık.Adana Emniyeti yine keyfi uygulamasını devam ettiriyor.Geçen yıldan bugüne değişen birşey yok.
Türkiye'de her tribün asıyor ama Şimşekler Grubu asamıyor.
YAZIKLAR OLSUN SİZE

http://www.gazette.com.tr/YaziDetay.aspx?id=1545#.VAP19cV_utI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder