Sayfalar

13 Eylül 2014 Cumartesi

Giresunspor Maçı Ve Şike Davası

Geçen yılın Beyaz Grup Şampiyonu Giresunspor'la oynuyoruz.
İlk maçta Deplasmanda Samsunspor ile 0-0 berabere kaldılar.
Takımın Teknik Direktörü geçen yılki şampiyonlugun yaratıcısı Mehmet Birinci.
Mehmet Birinci bir önceki sezonun 8. haftasından itibaren Sarıyerspor'da göreve başlayıp sezonu tamamlamış , yeni sezonda aldığı 6 maçta 6 beraberlik sonucundan görevinden istifa etmişti.
Saıyerdeki görevinin ardından ilk yarının sonlarında Giresunspor'un başına geçti ve takımı şampiyon yaptı.
Kadrosuna yabancı oyuncu olarak Karabükspor'dan Brezilyalı Jones ve Polonya 1. Liginden Nijeryalı Dawid Abwo'yu transfer etti.Arnavut oyuncu Vedat Muriqi'de takımın bir diğer oyuncusu.
Takımda bu sezon ayrıca Azeri oyuncu Ayaz Mehdiyev ve Kazak oyuncu Anton Chichulin de yer alacak.
Kadroya Başakşehir'den Veysel , Abdulaziz , Eser , Sivasspor'dan Alican ,Balıkesispor'dan İsmail alınarak takviyeler yapıldı.
Kadrosunun şuanki değeri 4,13 milyon euro.
Bu sezonki mücadele edecek olan takımların kadrosuna bakıldıgında zayıf sayılabilecek bir kadroya sahipler.Yine de bu ligde herşeyin olabilecegi gerçegini unutmamak lazım.

2 yıl önce ligden düşen takım aynı sezonda Şike Soruşturması kapsamında ptt 1.ligdeki 5 maçta sonuca etki etmekten yargılanmıştı.Şike soruşturması su üzerinde kaldıgı için takımlar ceza almadı kişiler men cezaları almıştı.Kulübün eski başkanlarından Olgun Peker'in de içinde bulunduğu bir grup Giresunspor'un aşagıdaki maçlarında şike yapmıştı.

1- DİYARBAKIR- GİRESUNSPOR (0-2)
-  Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü, Diyarbakırspor'un kalecisi Osman Kurtuldu'ya, menajer Serdar Berkin aracılığıyla ulaştı. Ayrıca, Diyarbakırspor eski başkanı Abdurrahman Yakut ile de görüşen Ülkü, maçta şike yapılmasını sağladı.

 2- GİRESUNSPOR-MERSİN İ.Y. (1-2)
-  Bu maçta, her iki takımın tribün liderleri anlaşma yaparak karşılaşma sırasında Mersin İdman Yurdu lehine tezahürat yaptı. Ayrıca, tribün liderleri, futbolcular ve yöneticilerle de, irtibat kurarak şike için anlaşma yaptı.
-  Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü, Mersin İdman Yurdu Asbaşkanı Beşir Acar ile anlaşma yaparak, maça şike karıştırdı.

 3- KARTAL-GİRESUNSPOR (1-0)
-  Maçtan önce Kartalspor yöneticisi ve aynı zamanda Giresun'lu olan Muzaffer Aygün'ün sahibi olduğuTitanic Otel'de Giresunlular Gecesi yapıldı. Bu gece, Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü tarafından organize edildi. Gece için otele herhangi bir ödeme yapılmadığı, bunun karşılığında ise maçın kaybedildiği bilgisine ulaşıldı.
-  Giresunspor Başkanı Ülkü'nün, Kartalspor ile bağlantılı olan Emin Korur Kalender'in hatırı için maçın kaybedildiği yönündeki telefon görüşmeleri yaptığı tespit edildi.

 4- GİRESUNSPOR-ALTAY?(1-0)
-  Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü'nün, tanığı menajer Serdar Berkin aracılığıyla maçta şike yaptığı belirlendi.

 5- KARŞIYAKA-GİRESUN?(0-1)
-  Giresun Başkanı Ömer Ülkü'nün, tanığı menajer Serdar Berkin aracılığıyla maçta şike yaptığı tespit edildi.

Futbol-Siyaset-Yargı-Paralel derken bu şike kapsamında takımlar ceza almadı.
Türkiye'de Şikeye adı karışan takımların Avrupa'da oynaması UEFA tarafından yasaklandı.
Herşeyin çok çabuk unutuldugu bir ülkede yaşıyoruz...Pis işlerde parmakları olanlar yaptıkları konuşmalarla kendisinin temiz olmadıgını fakat diğer takımların da kendisi kadar pis oldugu söyleyebiliyor.Kendisinin suçu işleyip işlemediğinden çok diğer takımlara karşı yaptıgı açıklamalar gündemi belirliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder