Sayfalar

21 Aralık 2014 Pazar

KARA BULUTLARI DAĞITTIK


Adana Demirspor'umuzda kötü geçen 2 haftanın ardından geçtiğimiz hafta deplasmanda Samsun maçına çıkıldı. Takımımız ilk yarı da gösterdiği iyi performansla golü de buldu ve maçı 1-0 gibi net bir skorla tamamlayarak Samsun'dan plakayı yazarak geri döndü. 

Ünal Hoca maça biraz esnek hamlelerle başladı özellikle sağ bekte Ali Tandoğan'ın yerine Ferhat'ın oynaması ve sağ açıkta Oğuzhan'ın yerine Hurşut'un oynaması yine orta sahada Hakan, Alaattin ve Cumali'nin olmayışı gözümüze çarpıyordu. Hurşut sanırım idmanlarda Ünal Hoca'yı çok etkilemiş ve o da Hurşut'a şans vermiş diye düşündük çoğumuz. Hurşut'tan ümitsiz olanlarımızda vardı çünkü Hurşut bugüne kadar forma giydiği maçlarda çokta iyi oyun oynamadı lâkin dün tüm performanslarının aksine Gençlerbirliği'nde oynadığı gibi çok iyi bir futbol ortaya koydu. 
Henüz maçın ilk dakikalardın da Hurşut'un İniesta tarzı attığı bir uzun pasta Beykan soğukkanlı olamadı ve net bir fırsatı kaçırdı. Daha sonra maça müthiş istek ve arzuyla başlayan Samsunspor baskısını arttırdı, bu dakikalarda da zaten maçın kırılma anlarından biri ortaya çıktı. Samsunspor'un sol beki ve ligin emektar ismi Mustafa Sevgi'nin yerden vuruşunu geçtiğimiz sezon Samsunspor'un sol beki olan Şaban Özel çizgiden çıkardı. Demirspor'umuz, Samsunspor'un ilk 20 dakikalık baskısını kırarak artık sazı eline aldı ve bundan sonra maç bize döndü. 
Dakika 21'de Hurşut Beykan'a attığı pasın aynısı Tayfur'a attı Tayfur ve Murat'ın arasında geçen mücadele de Murat faul yaptı ama faul içerdeydi hakem dışarda dedi ve buz gibi bir penaltı güme gitti. Bu pozisyondan sonra oluşan korneri Hurşut güzel bir şekilde kullandı ve Yiğitcan Erdoğan güzel bir kafayla golü attı. 
Bu dakikadan sonra daha baskılı olsakta ilerde bitirici olamadık ve ilk yarı bu skorla bitti. İlk yarı sonunda akıllarda Hurşut'un ve Takımımızın çok etkili oyunu kalmıştı, Hurşut, Samsunlu seyircilerinde ıslıklarının altında Samsunspor'un sol tarafını adete otobana çevirmişti ve bu oyunuyla maçın en etkili isimlerinden birisi oldu. Yine ilk yarıda güzel oynayan bir isim daha vardı, bu isim geçtiğimiz hafta Manisaspor maçında da sahanın en iyisi olan Şaban Özel'di. Şaban hem geride iyi durdu hem de yeri geldiği zaman ileriye çıkarak güzel bindirmeler yaptı. 
Orta saha da Attamah ve Mesut ikilisi de güzel bir performans sergiledi, Attamah'ı Ünal Hoca eğer ki stoperde düşünmüyorsa ki Yiğitcan - Abdülkerim ikilisi çok çok iyi, Attamah'ı bu saatten orta saha da oynatmalı çünkü Attamah iyi toplar kesti ve sol bekte artık denenmemesi lazım. İlk yarı Tayfur Bingöl biraz sırıttı eğer Tayfur bildiğimiz gibi iyi oynasaydı maç 2-0 veya 3-0 olabilirdi.
 

İkinci yarıya Samsunspor Doğan Erdoğan hamlesiyle etkili başladı, bu hamlenin ve etkili oyunun ardından ev sahibi takım 61. dakika da Adilovic'i alıp 4-4-2'ye dönerek maçı ne kadar istediğini de göstermiş oldu ve bu dakikadan sonra maç tek kale oynananmaya başladı nitekim buldukları pozisyonlardan birisi de direkten döndü. Samsunspor'un bu kadar etkili oynamasında Ünal Hoca'nın da biraz etkisi vardı çünkü Ünal Hoca takımı ikinci yarı çok geriye yaslamıştı ve Samsunspor'da bu cesaretle daha fazla atağa kalkmıştı.

Maçın Sonlarındaki 11: 

Samsunspor bu kadar atak yaparken geride açıklar da veriyordu. Ünal Hoca 69. dakika da Hurşut-Cumali değişikliğiyle orta sahayı güçlendirdi. Sonrasında yorulan Tayfur'un yerine Oğuzhan'ı oyuna aldı, Oğuzhan'da bulduğumuz kontralardan birisini cömertçe harcadı, bu pozisyondan sonra yine bulduğumuz bir kontrayı bu kez Mulenga çok cömert bir biçimde harcadı ve maç 1-0'lık skorla bitti, bizde kötü günlerden kurtulmuş olduk. Bu güzel oyunumuzu dileriz gelecek hafta Osmanlı maçında da göstererek Ankara ekibini evine puansız yollarız.

(via Uğur Yılmaz : https://twitter.com/UurYlmaz7 )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder