Sayfalar

15 Aralık 2014 Pazartesi

MANİSASPOR MAÇI ÜZERİNE

Aralık ayının Demirsporumuza yaramayacağı yavaş yavaş belli oluyor.Kupa ve Lig maçlarıyla birlikte çok yoğun bir ay geçirecektik.15 günlük süreçte yaptımız 3 maçta 2 yenilgi ve 1 beraberlik almış olduk.Aralık ayı maç periyodumuzda geriye 5 maç kaldı.Bu maçların en iyi şekilde çıkmalıyız.
Yoksa şuanda bulundugumuz ilk 6 arasından çıkmak zorunda kalabiliriz.

Orduspor'u çok zor yenen takımımız , Antep karşısında kötü bir oyunla maglup olmuştu.Manisa maçında da sahada olamayan bir takım vardı.Kötü gidişattayız.
Manisaspor kalecisi ve diğer oyuncular maç boyunca zaman geçirmeye yönelik hareketlerle maçın havasını bozdular.Kaleci Bayram 4-5 tane güzel top çıkardı.Eğer ki bunları atabilseydik.Skor çok farklı olabilirdi.Ne yazık ki bunu başaramadık.
Manisa'nın en degerli oyuncusu Nenad'Da haftanın golünü attı.

Hurşut bu hafta ilk 11'de başladı.Süper Lig'de oynayan Hurşut Meriç henüz Adana Demirspor'da sahaya bu performansını bir türlü yansıtamadı.30. dakikadan itibaren Tayfurla kanatlarda yer değiştirdiler.Ama yine nafile.
Tayfur Bingöl artık topla oynamayı bırakıp takım arkadaşlarıyla topu paylaşmayı öğrenmesi lazım.
Teknik kapasitesi yüksek bir oyuncu ama bunun üzerine çıkmalı artık.Kendini göstermeli skora etki edecek hamleler yapmalı.
Geçen haftanın kötülerinden olan Mesut Saray maça yedek başladı.Ünal Karaman orta sahada onun yerine Attamah'la başladı.Savaşan top kapanmaya çalışan bir orta sahamız vardı ancak.Oyun ve sonuç ortada.
Mulengayı fazla topla buluşturamadık.Etkisiz olmasının sebebi de budur.Manisaspor'un kalemizde etkili oldugu pozisyonlarda Mulenga'yı defansın içinde görmek çok güzeldi.Bu yaptıklarının diğer arkadaşlarına da örnek olması lazım.
Timur'da düşen bir performans vardı bu hala devam ediyor.Ama Penaltı vuruşunda topu direk alıp vurması ve Mulenga ile Ali'yi uzaklaştırması kendine ne kadar güvendiğinin açık göstergesiydi.

Böyle zamanlarda oynamayan oyuncularda degerlenir genelde.Bende onu söylemek istiyorum.
Bu takımda iki tecrübeli isim var bu oyuncular neredeler.Hakan Söyler ve Alaattin Tosun adlı iki oyuncumuz var ama nerede olduklarını bilmiyoruz.Sakat olmadıkları malum.İşin içinde başka durumlar var.Puanlar kaybediyoruz bu oyuncular neden oynatılmıyor.Bunun mantıklı bir açıklaması olması gerekiyor.
Nerede bu oyuncular Kişisel egolar yüzünden mi bu oyuncu oynatılmıyor ?
Oyuncuların takıma sağlayacakları katkı ortadayken , bilinmeyen sebepler yada saklanan sebepler yüzünden bu oyuncular oynatılmıyor.
Oynatılmamasının sonucunda da Demirspor zarar görüyor.Bunu sonlandırılması lazım.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder