Sayfalar

10 Ağustos 2015 Pazartesi

ADANA DEMİRSPOR GÜNCELLENDİ : 2015-2016


Kayserispor ile hazırlık maçı yaparak sezon açılışını gerçekleştirdik.Kayserispor maça ilk yarıda ve ikinci yarıda ayrı ayrı olmak üzere 2 takımla çıktı..Bizim takımımız ise maç içerisinde oyuncu değişikliklerine gitti..Kaleci Oğuz ve Mojsov maçta 90 dakika sahada kaldılar.Demirspor'un geçen yılki kadrosundan Hüseyin - Umut - Timur - Attamah - Özgürcan takımda şuan için kalan oyuncular ve maçta forma giydiler.
Sıfırdan oluşturulan kadrolara alışkınız , daha doğrusu bu durum alt liglerde oynayan takımların alışkın olduğu bir durumdur.
Genel itibariyle takımda 6-7 oyuncu bırakılır ve kadronun tamamı değiştirilir.Demirspor Osman Özköylü ile bu sene bunu yaptı..
Özellikle kalede büyük sıkıntılarımız vardı.Hoca kaledeki bütün kalecileri takımdan gönderdi.
Janoseviç - Emre Selen - Tolga ile yollar ayrıldı.Hocanın istekleri doğrultusunda Süper lig tecrübesi olan eski Fenerbahçeli Oğuz Dağlaroğlu , Balıkesirspor'dan Emrullah ve Eyüpspor'dan Lokman transfer edildi.Belki Emre Selen durabilirdi ama diğer 2 kalecinin gitmesini doğru buluyorum.
Kalede bir aksilik çıkmazsa bu sezon çok sorun yaşamayız gibi görünüyor ama bunu Lig başlayınca oyuncuların performanslarına göre daha net görebileceğiz.
Geçen yılın defans dörtlüsü bu sezon ayrı takımlarda yollarına devam edecekler.Yiğitcan - Abdulkerim - Şaban - Ferhat bu dörtlü zaman zaman değişiyordu.
2015-2016 sezonunda defans hattımız tamamen değişti..Herkes gibi benimde gözüm Mojsov'un üzerindeydi.Kendinden emin sahada sağlam duruşu olan ve güven veren bir izlenim bıraktı.
Emin Aladağ'ı geçen yıl takıma kazandıramamıştık ama bu sezon geldi.Sahadaki en hazır oyunculardan bir tanesi oydu.Kalitesini tartışmaya hiç gerek yok.Attamah'ın orta sahada kapacagı topları hucüm hattına servis edecek olan oyuncumuz bu sezon Emin gibi görünüyor.
Attamah geçen yıl kaldığı yerden devam ediyor.Bu sezonda formda bir Attamah izleriz.
Umut Sözen bu sezon ilk 11'de başlayacak gibi duruyor.Geçen yılın kupa maçlarında başarılı şekilde oynadığını düşünüyorum.Bu sezon iyi bir performans gösterip geçen yıllardaki Umut'u bize unutturur inşallah.
Pote  : onunla ilgili hiç bir şey yazmak istemiyorum.Son 2 yılda forvette yer alan siyahi oyuncularımız ligin ikinci yarısını göremediler.O yüzden temkinliyim.
Beklemekten yanayım.
Astafei maskesiyle birlikte sahadaydı , topla birlikte bir kaç koşu yaptı.Taraftarı bu sezon heyecanladıracak olan kanat oyuncularımızdan bir tanesi  Astafei , digeri de Burak Çalık (Sitili Tuncay Şanlı) sağda ve solda hızlı 2 kanat oyuncusu mevcutta bulunuyor.
Anıl Taşdemir ikinci yarıda girdi.Sanki fazla kilolu gibi geldi.

Sezonu açtık , yolumuza bu oyuncularla devam edeceğiz.Umarız Şampiyonluğu da bu kadroyla ulaşırız.
Bize bu sevinci yaşatırlarsa onları bu şehir ve taraftar asla unutmayacaktır.
20 yıllık hasrete bu sene son verecek her oyuncu başımızın tacıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder