Sayfalar

24 Mayıs 2016 Salı

ADANA , KONYAYA AKIN EDECEK

Cuma günü maça gitmek isteyenlerin “idari izinli” sayılması için Adana Demirspor Başkanı Sedat Sözlü gerekli girişimlere başladı.Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü, cuma günü için personeline idari izni verecek.Adana Büyükşehir Belediyesi gibi Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ,Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar de maça gidecek personeli mazeret izni verileceğini açıkladı
VALİ MUSTAFA BÜYÜK DEMİRYOLLARI İLE GÖRÜŞÜYORUZ
Ben hem Adana Demirsporluyum, hem Adanasporluyum. Adanalılar ikisinden biri yönünde tercih kullanıyor. O sebeple herkesten daha fazla Adanalı sayıyorum kendimi bu anlamda. İnşallah Adanaspor’dan sonra Adana Demirspor’umuz da Konya’da benim ev sahipliğimde Süper Lig’e çıkacaktır. Bir Adanalı ve Konyalı olarak ben de Konya’ya gideceğim takımımıza ev sahipliği yapacağım.
Taraftarlarımızı Devlet Demiryolları'na ait trenlerle götürmek gibi düşüncemiz var. Kapasite sorununu da aşmak için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Normal tarifeli trenin yanına ek bir sefer koymak için gayret sarf ediyoruz inşallah başarılı olacağız.

KURUMLAR MAÇ İÇİN İZİN VEREBİLİRLER
Devlet memurlarını idari izinli saymanın belli şartları var. Özellikle okulların en önemli takviminde, maça gitmeyecek olan öğrencileri de göz önüne alırsak böylesi bir izin eğitim-öğretimde düzeni aksatır.
Ama kurumlar günlük iş akışını aksatmamak koşuluyla kendi personeline mazeret izni verebilir. Kanunda bunun yeri var! kanundaki şartları ihlal etmemek koşuluyla maça gidecek personeller izinli sayılabilir buna da Valilik olarak itiraz etmeyiz.


HÜSEYİN SÖZLÜ:
 TARAFTARI TRENLE GÖTÜRMEK İSTİYORUM
Adana Demirspor taraftarıyla birlikte maça trenle gitmek istiyoruz. Bu durum Adana Demirspor’un kültürüne de uygun olur. Yalnız tek problem, bu kadar kalabalık taraftar grubunu alacak yeterli tren vagonunun olmaması. Bu konuda da Sayın Valimiz Mustafa Büyük’ten destek rica ediyoruz.
 Cuma günü maça gidecek personelin idari izinli sayılması konusu, Sayın Valimiz Mustafa Büyük’ün uygun görmesiyle uygulanabilir. Bizim gönlümüz de bundan yana, Valimiz uygun görürse Adana’daki tüm belediye ve kurumlar maça gitmek isteyen personeli için özel bir uygulama yapabilir. Geçmiş yıllarda bunun uygulandığını Samsun’da gördük.

ZEYDAN KARALAR ÇOK HIZLI
Çalışanların idari izni için kararı yurt dışına gitmeden imzalayan Seyhan belediye Başkanı Zeydan Karalar çalışanlarını sevince boğdu. Bu doğrultuda Seyhan Belediyesi çalışanları maça gitmek isterse idari izinli sayılacak

SONER ÇETİN:
 ÇUKUROVA BELEDİYESİ ÇALIŞANI İDARİ İZİNLİ
Şayet cuma günü maça gideceklerin idari izinli sayılması konusunda genel bir eğilim olursa, biz de geri durmayız ve çalışanlarımıza gerekeni yaparız
Konya’ya maça gidecek personelimizi idari izinli sayarız. Ben da Halk Günü’nü yaptıktan sonra hemen Konya’ya hareket edeceğim zaten.
MAHMUT ÇELİKCAN:
DEMİRSPOR İÇİN GEREKENİ YAPARIZ
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’da Adana Demirspor’un final maçı için personeline gerekli izni vereceğini açıkladı.  Cuma günü maça gidecek personelimiz idari izinli sayılacak diyen başkan Çelikcan “Adana Demirspor’un zaferi için herkes gibi bizde elimizden geleni yapacağız”dedi

(akdeniztürk.com.tr)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder