Sayfalar

28 Haziran 2016 Salı

ADANA DEMİRSPOR'DAKİ ESRAR VE SEKS OLAYLARI DOĞRU MU ?

Dün sabah itibariyle Adana yerel medyasının servis ettiği haberleri herkes okudu.Geçen sezon içerisinde takımdaki bazı oyuncuların , kulüpte çalışan personellerle birlikte esrar içtiği ortaya çıkarıldı.Haberin detaylarında ise esrar içen bu 2 oyuncunun oynamaya devam ettiği ve sezon sonuna doğru performansları düştüğü belirtiliyor.
Biraz olaylara mantıklı bakmamız gerekirse eğer ;

- Esrar içen oyuncuların varlığından kulüpteki yöneticiler haberdardılar.Ve bu oyuncuların bu uyuşturucuyu alıp Adana Demirspor formasını kirletmeye devam etmelerine ses çıkartmadılar.
İşin bu tarafa pislik olan yer işte , bu oyuncuların isimlerini sezon içerisinde açıklayıp kulüple ilişkisini kesemeyen yönetim en büyük suçludur.Böyle bir olaya şampiyonluk yolunda ilerlerken açıklayamazdık diye demeç verirlerse eğer onlar şampiyonluk kaçtığı için değil , Uyuşturucu kullanan oyuncuların Demirspor formasını giydirdikleri için baştan sona suçludurlar.
Sporcu ahlakına yakışmayan hareketler yapan oyuncuları bünyesinde barındıran takım ve yönetim oturup kendini sorgulaması lazım.

- Esrar içen oyuncular haberinin dün servis edilmesinden sonra kulüpten hala resmi bir açıklama gelmedi.Bu olayları yalanlayan yada doğrulayan açıklamalar  yapılmadı.
Kulüp bu haberlere neden sessiz kalıyor ?

- Kulüpte bir çok oyuncunun sözleşmesi devam ediyor.Zaten geçen yıl kulübün yaptığı en büyük hatada bu , oyuncuyla bir yıllık anlaşma imzalamak yerine 2 yıllık - 1,5 yıllık sözleşmeler imzalandı.
Ve muhtemelen kulüpte yeni hocayla birlikte bu oyuncuların bazılarını yollamak istiyordur.Ama sorun çıkaran oyuncular da takımda mevcut ise kulüp bu haberleri bilerek ortaya atmış olabilir.Çamur at izi kalsın. Tekrar etmekte fayda var Eğer esrar içen oyuncular şuan sözleşmesi devam eden oyuncular ise dünkü haberlerin yayılmasını sağlayarak bu oyuncuların kariyerleriyle oynanmaya çalışılıyor.Biz bu haberlerin yayılmasını sağladık isminizi vermedik ama dediklerimiz olmazsa isimlerinizi de basınla paylaşırız demiş olabilirler.Adı esrar kullanmaya girmiş bir oyuncu da başka takımlara transfer olmakta eminim çok zorlanacaktır.Alt kademe takımlarda anca kendisine yer bulacaktır.

- Esrarı kullanmış oyuncular varsa eğer bu şantajlara boyun eğmek zorunda kalacaktır.Çünkü esrarın vücuttan atılma süresi 6 ile 8 ay arasında sürüyor.Kullanmış olan bir oyuncu yönetimle zıt gitmeye devam eder ve isminin ortaya çıkmasını sağlarsa , bir sonraki anlaşacağı kulüp yönetimi ekstradan yaptıracağı kandaki esrar muayenesiyle oyuncunun kanınndaki esrarı öğrenir.Bir nevi futbol hayatı sona erer.

- Son olarak kulüpte birde aşk ilişkisi yaşayan futbolcunun olduğu , kulüp içindeki bir personelle aşk yaşayan bu kişinin işine sezon içinde son vermiş olan yönetim , oyuncunun bu kişiyle olan ilişkisinin bitmesini sağlayamamış.Ve bu oyuncunun da saha içi performansı maalesef ki düşüş göstermiştir.

Kulüpte bu tarz olayların yaşanması içerideki başı boşluğun en net halidir.İdari yönden yönetilemeyen kulüp insani yönünü de kaybetmiştir.
Kulübe akrabaları ve Ceyhanlıları monte etmek yerine işi bilen profesyonelleri getirseydiniz bu tarz olaylar yaşanmazdı.Oyuncularımız yıl boyunca gece kulüplerinde barlarda görülmezlerdi.
Ama çiftlik tarzı bir idari yönetimle kulübün başında olduğunuz için , futbolcuların ve çalışanların her yaptığını sadece izlediniz.
Bu saatten sonraki olayları  iyi takip etmek lazım , bu iddiaların arkası , gerçeklik payı nedir , kulüp neler yapacak hep beraber göreceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme