Sayfalar

10 Ocak 2017 Salı

KAYHAN KAYNAK'I ANIYORUZ (VEFASIZ YÖNETİM KURULU)

Dün 1994 yılında Adana Demirspor antrenmanı sırasında rahatsızlanarak hayata gözlerini yuman Kayhan Kaynak'ın 22. ölüm yıldönümüydü.
Adana Demirspor yönetim kurulu eski futbolcumuzu vefat yıldönümünde mezarı başına gitmeyerek yalnız bıraktı.
Muhtemelen vefat yıldönümü olduğunu dahi bilmiyorlardı.
Kendinden dahi haberi olmayan bu insanların böyle bir efsaneyi unutmaları birkez daha o koltuğu haketmedigini göstermiştir.


Adanaspor, Fenerbahçe, Eskişehirspor ve Adana Demirspor’da forma giyen Kayhan Kaynak 1994 yılında Adana Demirspor antrenmanında kalp krizi geçirerek vefat etmişti.
1960 yılında doğan Kayhan Kaynak, 1976 yılında Ceyhanspor’da futbol hayatına başladı. 1978 yılında Adanaspor’a transfer olan Kayhan Kaynak sırasıyla Fenerbahçe ve Eskişehir takımlarında forma giydikten sonra 1992-93 sezonunda Adana Demirspor’a transfer oldu. Sezon ortasında Aydınspor’a kiralık olarak verilen Kayhan Kaynak, 1993-94 sezonunda tekrar Adana Demirspor forması giydi. Kayhan Kaynak 4 kez A Milli formayı giydi. Kayhan Kaynak, 9 Ocak 1994 yılında Adana Demirspor’un Karataş ilçesinde antrenman yaparken ailesindeki kalıtımsal kalp rahatsızlığı nedeniyle 34 yaşında hayata gözlerini yumdu. Kayhan Kaynak Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı Soysalı köyünde toprağa verildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder