Sayfalar

16 Ocak 2017 Pazartesi

U-21 : ADANA DEMİRSPOR 1 - MERSİN İDMAN YURDU 2

U-21 liginde Adana Demirspor'umuz Mersin idman yurdu ile karşılaştı.Gençlik stadyumunda maçtan 2-1 mağlup ayrıldık.Mersin idman yurdu ligdeki ilk galibiyetini bizim maçımızda almış oldu.
Hafta içinde yapılan çağrılar sonucunda tribünler büyük ölçüde doluydu.
Altyapıyla ilgili bir çok eleştiri yapılabilir.Çünkü eleştirilecek çok yanları var.
Sahadaki oyuncuların özellikle bizimkilerin maçtan çok rakiple ve hakemle tartışmaktan başka sahada herhangi bir varlık gösteremediler.
Gelecekte bu isimlerden birisini üst liglerde izleme imkanımız yok derecede , onların gelecekte kendilerini geliştirip bir takıma transfer olabileceklerini düşünmüyorum.
20 yaşlarına gelmiş bu isimlerin sahaya varını yoğunu koyup canla başla mücadele etmesi gerekirken işin çirkefliğine kaçmaları onların gelecekte başka takımlarda oynama hayallerinin olmadığını açık şekilde gösteriyor.
Altyapı herşeyimizdir diyenleri birgün gelip altyapıdaki bu coçukları izlemelerini öneririm.Gelecek emin ellerde falan değil ,geleceğimiz karanlıklar içinde.2-3 yıllık bir yapılanmayla Altınordu takımının hangi oyuncuları çıkardıkları ortada , yıllardır Demirspor'a yada başka herhangi bir takıma oyuncu yetiştiremeyen altyapı bence başarısızdır.
A takımı vasıfsızca yöneten insanların alt kategorilerde başarılı olmasını beklemekte hayalcilikten başka birşey değildir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder