Sayfalar

14 Ocak 2013 Pazartesi

Selçuk Dereli Adanademirspor'u Yazdı

Eski hakem Selçuk Dereli ,bugün Sözcü gazetesinde hakem atamalarındaki yanlışlıkları yada bile bile yapılan yanlış atamaları yazdı...
Örnek olarak da Adanademirspor'un iki önemli maçındaki yaşadıgı puan kayıplarını gösterdi
1-Tarih: O9.12.2012… Hakem: Mustafa Aydın (Trabzon bölgesi)…
Maç: Tavşanlı Linyit-Adana Demirspor… Sonuç: 1-0 Tavşanlı lehine…
2-Tarih: 23.12.2012… Hakem: Koray Gencerler (Manisa bölgesi) Maç: Adana Demirspor-Samsunspor. Sonuç: 0-0
Aslında her şey normalmiş gibi görünüyor. Fakat dikkatinizi bir başka noktaya çekmek istiyorum. Adana Demir’in şu anda lider Manisaspor’la arasında 4, dördüncü 1461 Trabzon’la ise 1 puan fark bulunuyor. Buraya kadar tamam. Şimdi sizden istediğim yukarıda yazmış olduğum hakem isimlerinin yanında bulunan bölgelerine bir kez daha bakmanız.
Evet, Adana Demir’in şampiyonluk yolunda mücadele ettiği Manisa ve Trabzon şehirlerinden. Tesadüfün (!) bu kadarı. MHK sanki başka hakem kalmamış gibi büyük bir yanlışa imza atıyor. Üstelik bunu yaparken atama prensiplerini de yok sayıyor. Düşünebiliyor musunuz? Siz şampiyonluğa oynuyorsunuz ve rakibiniz olan takımın şehrinden bir hakem gelip sizin maçınızı yönetiyor. Hem de iki kez. Ve bu maçlarda da Adana Demir sadece 1 puan alıyor. TABİİ Kİ bu affedilemez yanlış sürekli aynı takımın aleyhine olunca haliyle akıllara başka sorular geliyor. Bir de üstüne aynı şehrin bir diğer takımı olan Adanaspor aleyhine büyük hakem hataları olunca doğal olarak altında başka sebepler de aranıyor.
Üstelik maçlardan sonra Demirspor taraftarlarının ayağa kalkmış olması bile MHK’yı rahatsız etmiyor.
Yazının tamamı için;
sozcu.com.tr/ikinci-hakem-skandali.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder