Sayfalar

9 Temmuz 2013 Salı

NURETTİN KAYAOĞLU HAKKINDA


1992 yılında Baybutlu bir ailenin çoçuğu olarak Almanya'nın Duisburg şehrinde doğan Nurettin Kayaoğlu 12 yaşına kadar MSV Duisburg altyapısında oynadıktan sonra Schalke 04 altyapısına transfer olur. 

2007 yılında 15 yaşındayken Almanyadaki Paf Liglerinin 2.Ligi konumundaki B-Jgd. Bl West de yer alan Fc Schalke 04 U 17 takımında yer aldı. .2007/2008 sezonunu bu altyapı klasmanında geçirdikten sonra 2008/2009 sezonunda bu takımda gösterdiği performansla şuan Almanyadaki Paf ligleri içinde en yüksek lig seviyesindeki A-Jgd. Bl West de yer alan Fc Schalke 04 U 19 takımına geçti. Burdada iyi performansına devam etti ve Turkiye U 19 takımına çağrıldı .

Şuanda 17 yaşında Fc Schalke 04 U 19 takımında futbol hayatına devam ediyor aynı zamanda Turkiye U 19 takımının surekli oyuncusu.


Oyuncunun kısa gecmişini verdikten sonra birazda özelliklerinden bahsedelim Schalke 04 deki oynunu görme şansımız olmadığından sadece milli takımda gösterdiği performansa göre bi değerlendirme yapacaz.

Kendisi sol bek oyuncusu uzun boyuna ve kalıplı fizigine rağmen çok hızlı bir oyuncu. Modern futbolda buyuk oneme sahip olan hucumcu solbeklerden. Stil olarak Fenerbahçeli Wederson'u anımsatıyor surekli ileri gidip gelen ve ceza sahası icine etkili ortalar yapabilen tam bir kanat oyuncusu.

Bir savunma oyuncusuna göre çok yumuşak bileklere sahip buda doğal olarak olumlu pas yuzdesini yukseltiyor ara pasları ve uzun paslarıda gerçekten bir orta saha oyuncusu kadar etkin .

Olumsuz yonleri ise uzun boylu olmasına rağmen kafa toplarında biraz zayıf ve genc yaşının getirdiği etkiye bağlı olarak hamle zamanlaması ve pozisyon alma ozellikleride bir savunma oyuncusuna göre cok iyi değil.

(kaynak:http://raporsuz.blogspot.com/)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder