Sayfalar

31 Temmuz 2013 Çarşamba

Şimşekler Grubu Açıklaması

Yıllardır hasret kaldığımız , layık olduğumuz ‘’ süper lig ‘’ için bu sene oluşturulan güçlü kadro ve yine her zamanki gibi bitmeyecek bir taraftar desteği ile mücadele vereceğiz. Ancak Adana Demirspor’un bugünden önceki yıllarına baktığınız anda sizlerde bizim gibi sürekli haksızlığa uğrayan , Adana’nın meclise yolladığı vekillerinden , büyük sanayi kuruluşlarından destek görmeyen ; her sezon öncesi büyük umutlar sezon bitince hüsran dolu günler geçiren bir Adana Demirspor olduğunu görebilirsiniz.

Adana etrafına dönüp bakıyoruz ve bir şehrin takımını bir BAKAN sırtlamış diğer şehrin takımını bir başka BAKAN ! Arkasında durdukları takımlara sponsporluk anlaşmaları yapan , onlara maliyeti ‘’ SIFIR ‘’ futbolcu getiren BAKANLAR var ! Stat inşaatlarını bir kaç sene gibi kısa bir sürede bitittirebilen şehirlerin bakanları gördükçe helal olsun diyoruz. Peki ‘’ ADANA’NIN BAKANIYIM ‘’ diyen sayın ÖMER ÇELİK neden Adana’ya uzak kalıyor. Adana sanayi de geri plana itildiği gibi sporda da geri planlara itiliyor.
2010 yılı 2.Lig play off mücadelelerinde cezalı oyuncu oynatan takımı tek başına bir milletvekili tüm Adana milletvekillerini karşısına alarak koskoca yılın emeğini çalabiliyorken , FİFA KOKARTLI bir hakem geçen sezon futbolcumuza ‘’ Tükürdü ‘’ diyip kırmızı kart verdikten sonra maç bitiminde ‘’ BEN YANLIŞ GÖRMÜŞÜM ‘’ diyerek bir hiç yüzünden bir oyuncumuzdan eksik mücadele etmek zorunda bırakılırken , verilmeyen goller ,penaltılar , lehimize ofsayttan gol kararlarına , çalınmayan faullere maruz kalırken hep yalnız bırakıldık ! PROTOKOL TRİBÜNÜ HER SENE AYNI TİYATRO’YU OYUNUNU SERGİLEDİ ! VEKİLLERİMİZ’İN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU ADANA DEMİRSPOR’A 3 MAYMUNU OYNADI ! BAKANIMIZ VAR DEDİK ! PARTİ KİMLİĞİYLE DEĞİL (!) BİZ PARTİCİLİK OYNAMADAN YANINA GİTTİK …. ADANALIYIM DEDİĞİ İÇİN TEK BİR ŞEY İSTEDİK … BİZLER NE FUTBOLCU İSTEDİK , NE PARA , PUL (!) ; SADECE HAKEM HATALARINA , MASA BAŞI OYUNLARINA DUR DİYECEK ADANALI’YI ARADIK … Bu koskoca çınar haksızlığa karşı boyun eğmeyen insanların arkasında durduğu şanlı arma ‘’ HAKSIZLIĞA ENGEL OL ‘’ diyorsa bunu gözardı etmek yakışmaz bir ADANALI’ya !

Burada yılların biriktirdiği , bir türlü cevap alamadığımız sorularımız var ADANA !
Adana’nın en büyük değeri olan Adana Demirspor’un yalnız bırakılmasında ki SEBEPLER nelerdir ?
Halkın takımı diyerek Türkiye’nin saygı duyduğu , sevdiği bir ARMA’yı Adana halkının seçtiği VEKİLLER neden desteklemiyor ?

Bunca yılın , acılarla yoğrulmuş bir şekilde büyüyen taraftarlarımızın hakkını kim ödeyecek ?
Adana şehrinin arka plana atılıp ‘’SAHİPSİZ! ‘’ bırakıldığı gibi DEMİRSPOR ne ile cezalandırılıyor ?

Kozmopolit bir tribüne sahip olan , ‘’ Siyasi partilerin üzerindeyiz ‘’ diyen bu insanlar SİYASİ AYRIŞTIRMA’ya mı maruz bırakılıyor ?

Bu haksızlıklara karşı koyan taraftarların astığı pankartlara yasak ne için ? ‘’ İHANETİN BAŞKENTİ ADANA ‘’ pankartını asacak kadar gerçekleri gören , yürekli taraftara bu engellemeler ne için ?
Bir gün bu sorularımıza yanıt bulmak ümidi ile !
NE MUTLU ADANA DEMİRSPORLUYUM DİYENLERE !
NE MUTLU SÖZDE DEĞİL ÖZDE ADANALI OLABİLENLERE !
VE UNUTULMAMALIDIR Kİ ADANA DEMİRSPOR TARAFTARI YAPILAN İYİLİĞİ DE KÖTÜLÜĞÜ DE UNUTMAZ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme