Sayfalar

26 Temmuz 2013 Cuma

YÜCEL İLDİZ LİG RADYO'YA KONUŞTU

Adana Demirspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Lig Radyo'ya bağlanarak yeni sezon hazırlıklarından, transfer çalışmalarından bahsetti.
Gerçekten çok zorlu bir lige başlayacağız. Çok iddialı takımlar var. Adana Demirspor olarak biz de 1. etap çalışmalarını 2 gün önce bitirdik, 2 gün izin vermiştik. Şimdi bugün tekrar 2. etap çalışmalarına Bolu'da başladık. Bu şekilde devam ediyor. Bir yandan yoğun çalışırken, açık söylemek gerekirse bir yandan da transferleri tamamlamaya çalışıyoruz. Hala eksiklerimiz var, şu an en az 3 oyuncu daha almamız gerekiyor. Bu anlamda yönetici arkadaşlarımızın da büyük gayretleri var. Buradan biz de katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Taraftarlara yakışır bir takımla sahaya çıkmak adına, hem yoğun bir şekilde çalışıyoruz hem de yoğun bir şekilde transfer çalışması devam ediyor açıkçası... Şu anda bu noktadayız. Gerçekten işimiz hiç kolay değil, hiçbir takımın işi kolay değil. Bu anlamda elimizden geldiğince lige hazır girmeye çalışacağız.
Yeni transferler kamp dönemine uyum sağladı mı?
Bu konuda şu ana kadar gelen arkadaşlarımızdan ve geçen yıldan kalan arkadaşlarımızdan çok memnunum, hakikaten kampta son derece uyum var, onda bir sıkıntı yaşamıyoruz. Çok yoğun, üst seviyede bir çalışma programı uyguluyoruz gerçekten ağırlık açısından, yüklenme açısından... Oyuncularımız da buna gerçekten ellerinden geldiğince katkıda bulunmaya çalışıyorlar, bu idmanları çıkarmaya çalışıyorlar. Bu anlamda herhangi bir sorun yaşamıyoruz.
Yeni transferlere ihtiyacımız var dediniz, 3 futbolcu daha transfer edebiliriz dediniz, görüştüğünüz isimler var mı? Yerli mi, yabancı olarak mı?
Bunlardan 1 tanesi yabancı, 2 tanesi de yerli olacak. Çünkü biliyorsunuz kontenjan var, bu kontenjan çerçevesinde... Ama bunların gerçekten tartışmasız isimler olması gerekiyor, iddialı olabilmemiz adına bu nedenle biraz sabırlı davranmaya çalışıyoruz.
Daha çok Süper Lig oyuncularına mı bakıyorsunuz, yoksa genel olarak yurt dışında da var mı?
Yurt dışında da var, ligden de var. Mutlaka Süper Lig'den ya da yurt dışından olması gerekmiyor. Türk pasaportu olsun yeterli bizim için. Önemli olan takıma katkısı... Ama tabii ki, belli tecrübede olan arkadaşları almak istiyoruz bu da bir gerçek.
Mevkii olarak?
Şu anda eksiklerimiz açıkçası bir orta saha oyuncusu, bir savunma oyuncusu daha alacağız, forvet mevkiine de bir oyuncu daha alacağız.
Yabancı olarak seçiminizi forvetten yana mı kullanacaksınız?
Hayır, forvet yabancı seçimini kullandık biliyorsunuz, Rostand'ı aldık. Bu nedenle savunmaya veya orta sahaya ikisinden birine yabancı kullanacağız.
Meltem Özbey

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme