Sayfalar

1 Ağustos 2013 Perşembe

Adana Demirspor'a aktardık dediler ama...Belediyeden 540 bin TL'lik vurgun yaptılar

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin oluşturduğu ve Adanaspor ve Adana Demirspor'u desteklemek için kullanılacağı söylenen spor fonunda büyük bir vurgun yapıldığı ortaya çıktı. Belediye fonundan Adana Demirspor'a verildiği söylenen 540 bin lira kulüp kayıtlarında bulunmuyor.
Aylar önce soL gazetesinin de gündeme getirdiği Adana'daki spor fonu yolsuzluklarına ilişkin çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.
Valilik tarafından başlatılan soruşturmada, Adana Demirspor'a üç yıl içinde 9.682.830 TL verildiğini açıklanırken, soruşturmacılar verildiği iddia edilen paraları kulübün kayıtları ile karşılaştırdı.
Adana Haber Gazetesi'nde yer alan habere göre, Adana Demirspor'un üç yılda Büyükşehir'den 9.142.830 TL aldığı tespit edildi. 540 bin liranın ise izine rastlanmadı.(http://www.adanahabergazetesi.com.tr/540-milyar-kimde.html)
Büyükşehir Belediyesi paraları tüm kulüplere ve derneklere olduğu gibi Adana Demirspor'a da makbuz karşılığında ödüyor. Belediyeden çıkan ancak Adana Demirspor'a gitmediği belirlenen 540 bin liranın izini süren soruşturmacılar araştırmayı derinleştiriyorlar. Spor Fonu'nun örtülü ödenek gibi kullanıldığı ve bir kısmının da rüşvet olarak geri alındığı ileri sürülmüştü.
Bu konuda savcılıklarca açılan soruşturmalar devam ederken, amatör kulüpler ile bazı derneklerin kayıtlarında da tutarsızlıklar tespit edildiği öğrenildi. Şimdi gözler bir kez daha Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile yetkisiz olduğu halde fonun kullanılmasında etkili olduğu çete soruşturmalarına yansıyan yeğeni ve danışmanı Cengiz Dinçer ve Mali İşler Daire Başkanı Mustafa Hakan Aslan'a çevrildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder