Sayfalar

28 Mart 2016 Pazartesi

KONUMUZ : GÖZTEPE


Bu haftaki rakibimiz Ligin bizimle beraber transfer şampiyonlarından birisi olan Göztepe , Geçe yıl şampiyon olup Ptt 1.Lige gelen Göztepe bu senede hedefi şampiyonluk olarak koyup o doğrultu da transferler yapmıştı.Sezona geçen yılın şampiyon hocası Metin Diyadin ile devam ettiler.
Yapılan yanlış transferler ve bir türlü bekleneni veremeyen bu lige göre yıldız sayılan oyuncuların bir türlü istenilen performansı verememesi sonucu teknik direktör Diyadin ile yollar ayrıldı.
Diyadin zamanında uzun süre kazanamayan Göztepe'nin son 12 maçta sadece 1 galibiyeti bulunuyor.
Bu galibiyette Yeni Teknik Direktör Önder Özen zamanında alındı.Önder Özen'de takıma çare olamadı.Özen döneminde takım 5 maçta 1 galibiyet alabildi.Aranılan kan değişikliği yada bu takımın ayağa kalkması için gerekenler bir hoca değişikliğinden daha fazlası...Çünkü sorun hocada değil futbolcuların vurdumduymazlığında.Aldıkları paranın hakkını verememelerinde.
AYNI SORUN ADANA DEMİRSPOR'DA DA VAR.

Önder Özen'in hafta içinde eski takımı Beşiktaş ve Onun başkanı Fikret Orman ile Aziz yıldırım'a karşı söylediği sözler Göztepe'de gündemin başka yerlere kaymasına sebep oldu.
Özen'in  burada söylediği sözler hiç hoş oolmadığı gibi bunu gizlice ses kayıt yapan basın mensuplarının yaptıkları da hiç doğru değil.Nerden bakarsanız bakın 2 tarafta işte suçlular.
Özen'in konuşmalarından sonra Göztepe açıklama yaparak bu durumdan memnun olmadığından belirtti.Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri resmi açıklamalarla bu konuşmayı çok sert biçimde eleştirdiler.Bu açıklamalardan sonra TSYD'DE bir açıklama yapma gereği duydu.
Birbiri ardına yapılan bu açıklamalar dediğim gibi Göztepe'de yönetimin ve Hocanın aklının başka yerlere gitmesine sebep oldu.Bizim maça konsantre olabileceklerini sanmıyorum.

Ayrıca Göztepe birde futbolcu ayrılığı yaşandı.Ailesi ve eşinin Türkiye'ye gelmek istememesi sonucu Oyuncu Mirkan Aydın takımla anlaşarak ayrıldı.4 golü bulunan oyuncu İsveç'in Dalkurd takıma transfer olması bekleniyor.8 hafta kala takıma bunu yapmakta biraz ihanet etmekle eşdeğer bence.

Göztepe bu sene hedefine ulaşamadı.Bu saatten sonrada yarışa dahil olması için bir mucize gerekiyor.
Bu seneyi kayıp sezon olarak değerlendirebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder