Sayfalar

13 Mart 2016 Pazar

Osman Özköylü'nün Yapmadığı , Tayfur Havutçu'nun Yaptığı


İlk önce şunu belirtmek istiyorum bu maçta Osman Özköylü'nün şimdiye kadar yapmadıklarını Tayfur Havutçu'nun yaptığını ve galibiyetin geldiğini belirtmek istiyorum.

Osman Özköylü bu sezon Demirspor'la 2 kez roman yazmak için kolları sıvadı.İlk yarıda yazdığı romanı buruşturup çöpe attı.Sonra zaman daraldı ve Osman hoca birkez daha romanı yazmak için işe koyuldu.Gerekli değişiklikleri ve eksiklikleri tamamladı.Girişini ve gelişmesini yazdığı romanı bir türlü istenilen rayına oturtamadı.Osman hocanın 3/2'sini yazıp eksik bıraktığı romanı Tayfur Havutçu devraldı.Sonuç bölümünü Tayfur hocaya yazmak kısmet oldu.
Osman hoca'nın belki oyuncularla arasındaki sorundan belki de formsuzluklarından dolayı yedek bıraktığı topçuları , Tayfur Havutçu ilk 11'de sahaya sürdü.
Dün ilk 11'de sahaya çıkan Anıl Taşdemir ilk golün asistini yapan Murat akyüze pası vererek golün hazırlayıcısı , ikinci golde de orta sahadan Selçuk İnan vari bir pasla Burak Çalık'ın attığı golde asist yaptı.
Bu zamana kadar beni neden oynatmadınız der gibiydi (ama oda bazen görev alıp sahada varlık gösterememişti bunu da kendisininde bilmesi lazım).Orta sahanın bütün yükünü çekti.Hücumdaki pas trafiğinin beyni görevini üstlendi.Verdiği paslarla eski Anıl'ı bize hatırlattı.Sahanın Onur akbay'dan sonra en çalışkan ismiydi.
Onur Akbay'a ayrı bir parantez açacak olursak , devre arası geldiği takımın defans yükünü Elazığspor karşısında tek başına çeken isimdir.Sıfır hatayla oynadı.Kesilen rakip ataklarının ön planında hep kendisi vardı.Defansta harika işler yaptı takımın arkasını toplayarak harika bir performans gösterdi.
Moro yedekti yerine beklendiği üzere İbrahim Dağaşan oynadı.Sahada böyle hırslı bir oyuncu olmalıydı.Hücumda ve defansta hırçınlığıyla göz doldurdu.Demirspor'un yeni piskopat'ı oldu.Şimdiden hayırlı olsun.
Hüseyin Kala'da beklenildiği gibi yedek kulübesindeydi bu maçta , Tiago onun kanadını etkili kullandı.Bu saatten sonrada sakatlık yada cezalı durum olmazsa Tiago'nun sağ kanadı bırakacagını düşünmüyorum.
Defansta Ferreira bu maçta cezalıydı , stoperde Onur ve Ozan birlikte iyi iş çıkardılar.
İlk yarıda Elazığspor takımının değişmez oyuncularından Olan Murat Akyüz bu maçta eski takımına karşı gayet başarılı bir performans sergiledi.Pote'nin golünde asisti yazdırdı kendisine.
Mendy ilk Adana Demirspor formasını giydi.Son dakikalarda oyuna dahil oldu.Bu takımda görev alacagı süre anca o kadardır.Fazlası için yetersiz bir oyuncu.
Burak çalık ve Pote için yazılacak çok şeyler var.Buraya sadece maç için yazılar yazacagım için onlara ayrı bir başlık açmam lazım.
Burak Çalık kariyerinin en iyi sezonunu yaşıyor.

Rakip Elazığspor'da aynı Demirspor gibi yeni teknik direktörleri Ogün Temizkanoğlu ile 2. maçına çıktı.Elazığspor bu sezon süper ligde Gençlerbirliğinin yaptığı teknik adam kıyımının Ptt 1.lig'deki görevini üstlenen takım konumunda.En son olarak 2 hafta önce Ogün hoca ile anlaştılar.
Ligin ilk yarısını lider tamamlayan takım yaşanan maddi sıkıntılar ve takım içi huzursuzluklardan dolayı geçtiğimiz haftaya kadar ilk 6'dan bile çıkmışlardı.Elazığ şuan için play off kovalıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder